Перелік найбільших світових компаній, які вразив вірус Petya
Україна – попереду планети всієї, серед постраждалих також – Beiersdorf, банк BNP Paribas, гігант судноплавства Maersk

Ряд найбільших світових компаній постраждав від масштабної кібератаки, яка порушила їх бізнес-процеси. По всьому світу зростає кількість жертв вірусу в різних галузях, включаючи банківську справу, транспорт, енергетику і навіть виробництво цукерок.
CNN склав перелік найбільших організацій, які на даний момент зазнали кібератаки.
Сполучені Штати
Mondelez: виробник снеків, який володіє Oreos і Cadbury, повідомив про відключення комп'ютерів у всіх своїх глобальних операціях.
Merck: «Ми підтверджуємо, що комп'ютерна мережа нашої компанії сьогодні була уражена у зв’язку з глобальною кібератакою», – повідомив фармацевтичний гігант у Twitter.
DLA Piper: Юридична фірма заявила, що відключила всі свої системи у відповідь на «серйозний глобальна інцидент з кібератакою».

Країни, в яких вірус завдав шкоди бізнесу
Україна
Тут з'явилися перші повідомлення про атаки, постраждала найбільше.
Енергетика: Енергетична компанія «Київенерго» була змушена відключити всі свої комп'ютери, повідомив агентству «Інтерфакс Україна» представник компанії. Вірус також викликав проблеми з системою моніторингу Чорнобильської атомної електростанції.
Пошта: «Нова пошта» припинила обслуговування клієнтів після того, як мережу було уражено, заявила компанія на Facebook.
Банки: Центральний банк країни повідомив, що декілька українських фінансових установ постраждали від невідомого вірусу.
Уряд: Віце-прем'єр-міністр Павло Розенко сказав, що комп'ютери в Кабінеті міністрів постраждали. Кабінет міністрів заявив у середу вранці, що атаку вдалося зупинити, інформацію відновлено. Стратегічні компанії «працюють як завжди», – додав він.
Повний перелік постраждалих підприємств можна знайти в матеріалі «Вірус Petya A: які з українських компаній «лягли», а які вціліли».
Росія
«Роснефть»: Нафтовиробник, контрольований державою, повідомив, що їх зачепила атака, але їм вдалося уникнути «серйозних наслідків» завдяки перемиканню на резервну систему.
Evraz: виробник сталі також повідомив, що його ІТ-системи були уражені, але запевнив, що продукція не постраждала.
Московська фірма з кібербезпеки Group IB оцінила, що вірус торкнувся близько 80 компаній в Україні та Росії.
Банки: Центральний банк Росії сказав, що в деяких фінустановах було виявлено вірусні атаки, однак заявив, що проблеми було швидко усунено.
Великобританія
WPP (WPPGF): Британське рекламне агентство повідомило у своєму Twitter, що ІТ-системи в кількох його компаніях постраждали від кібератаки.
Франція
Saint-Gobain: Паризька компанія будівельних матеріалів заявила, що її ІТ-системи зазнали нападу.
SNCF: Французька національна залізнична система заявила, що у вівторок увечері вона зазнала нападу, але досі їй вдавалося впоратися з проблемами, повідомляє французька газета Le Parisien.
BNP Paribas: Банк підтвердив, що його підрозділ з нерухомості постраждав.
Auchan Group: Прес-служба мережі супермаркетів заявила, що вірус атакував платіжні термінали її дочірньої компанії в Україні, але магазини продовжили працювати.

Супермаркет «Рост», м.Харків
Німеччина
Beiersdorf: Власник Nivea заявив, що став ціллю атаки, яка вплинула на його ІТ і телефонні системи. «Крім нашої штаб-квартири в Гамбурзі також було атаковано наші філіали в усьому світі».
Данія
Maersk: Світовий гігант судноплавства повідомив, що комп'ютерні системи окремих відділів були уражені атакою. Це вплинуло на операції у великих контейнерних портах по всьому світу, включаючи Роттердам і Порт Нью-Йорк і Нью-Джерсі.
Індія
Один з об'єктів Maersk постраждав найбільше – це контейнерний термінал в порту Джавахарлал Неру в Мумбаї, один з найбільших портів в Індії. Співробітники всю ніч намагалися вирішити проблеми, сказав працівник компанії у коментарі телефоном.
Австралія
Австралійський уряд підтверджує, що два австралійських підприємства постраждали від вірусу. Про це заявив Ден Тех, помічник прем'єр-міністра в галузі кібербезпеки.
Виробник снеків Mondelez повідомила, що п'ять її виробничих потужностей в Австралії і Новій Зеландії, включаючи завод Cadbury в Тасманії, всі були уражені, але деякі з них могли працювати в обмеженому режимі.

Як повідомлялося, масштабна вірусна атака почалася вчора з України, практично одночасно, близько 11:30 ранку, вірус поширився дуже швидко по корпоративних компютерах провідних установ та організацій. Зокрема, вірусом заблокувало всі комп’ютери Кабміну, «Укрзалізниці», «Ощадбанку», мобільних операторів, «Нової пошти», «ДТЕК» та багато інших.
У вівторок, 27 червня Україну накрила найбільша в історії хакерська атака. Що це за вірус Petya та які з українських компаній постраждали, детальніше читайте у матеріалі Mind UA: http://bit.ly/2sXFwff #кібератака #Україна #petya #wannacry
Posted by Mind UA on Tuesday, 27 June 2017
Тим часом підрозділ Національної поліції – Кіберполіція дала поради, як уникнути зараження комп’ютерним вірусом PetyaA.
Служба безпеки України встановила, яким чином вірус проникає на комп’ютер, і розширила перелік заходів безпеки, як можна вберегтися від PetyaA.
Наступного дня стало відомо про наслідки, які спричинила атака вірусу на українські та світові компанії.
Європол запевнив, що атака досі продовжується і порадив, що робити при ураженні вірусом.