Перелік найбільших світових компаній, які вразив вірус Petya
Україна – попереду планети всієї, серед постраждалих також – Beiersdorf, банк BNP Paribas, гігант судноплавства Maersk

Ряд найбільших світових компаній постраждав від масштабної кібератаки, яка порушила їх бізнес-процеси. По всьому світу зростає кількість жертв вірусу в різних галузях, включаючи банківську справу, транспорт, енергетику і навіть виробництво цукерок.
CNN склав перелік найбільших організацій, які на даний момент зазнали кібератаки.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Сполучені Штати
Mondelez: виробник снеків, який володіє Oreos і Cadbury, повідомив про відключення комп'ютерів у всіх своїх глобальних операціях.
Merck: «Ми підтверджуємо, що комп'ютерна мережа нашої компанії сьогодні була уражена у зв’язку з глобальною кібератакою», – повідомив фармацевтичний гігант у Twitter.
DLA Piper: Юридична фірма заявила, що відключила всі свої системи у відповідь на «серйозний глобальна інцидент з кібератакою».

Країни, в яких вірус завдав шкоди бізнесу
Україна
Тут з'явилися перші повідомлення про атаки, постраждала найбільше.
Енергетика: Енергетична компанія «Київенерго» була змушена відключити всі свої комп'ютери, повідомив агентству «Інтерфакс Україна» представник компанії. Вірус також викликав проблеми з системою моніторингу Чорнобильської атомної електростанції.
Пошта: «Нова пошта» припинила обслуговування клієнтів після того, як мережу було уражено, заявила компанія на Facebook.
Банки: Центральний банк країни повідомив, що декілька українських фінансових установ постраждали від невідомого вірусу.
Уряд: Віце-прем'єр-міністр Павло Розенко сказав, що комп'ютери в Кабінеті міністрів постраждали. Кабінет міністрів заявив у середу вранці, що атаку вдалося зупинити, інформацію відновлено. Стратегічні компанії «працюють як завжди», – додав він.
Повний перелік постраждалих підприємств можна знайти в матеріалі «Вірус Petya A: які з українських компаній «лягли», а які вціліли».
Росія
«Роснефть»: Нафтовиробник, контрольований державою, повідомив, що їх зачепила атака, але їм вдалося уникнути «серйозних наслідків» завдяки перемиканню на резервну систему.
Evraz: виробник сталі також повідомив, що його ІТ-системи були уражені, але запевнив, що продукція не постраждала.
Московська фірма з кібербезпеки Group IB оцінила, що вірус торкнувся близько 80 компаній в Україні та Росії.
Банки: Центральний банк Росії сказав, що в деяких фінустановах було виявлено вірусні атаки, однак заявив, що проблеми було швидко усунено.
Великобританія
WPP (WPPGF): Британське рекламне агентство повідомило у своєму Twitter, що ІТ-системи в кількох його компаніях постраждали від кібератаки.
Франція
Saint-Gobain: Паризька компанія будівельних матеріалів заявила, що її ІТ-системи зазнали нападу.
SNCF: Французька національна залізнична система заявила, що у вівторок увечері вона зазнала нападу, але досі їй вдавалося впоратися з проблемами, повідомляє французька газета Le Parisien.
BNP Paribas: Банк підтвердив, що його підрозділ з нерухомості постраждав.
Auchan Group: Прес-служба мережі супермаркетів заявила, що вірус атакував платіжні термінали її дочірньої компанії в Україні, але магазини продовжили працювати.

Супермаркет «Рост», м.Харків
Німеччина
Beiersdorf: Власник Nivea заявив, що став ціллю атаки, яка вплинула на його ІТ і телефонні системи. «Крім нашої штаб-квартири в Гамбурзі також було атаковано наші філіали в усьому світі».
Данія
Maersk: Світовий гігант судноплавства повідомив, що комп'ютерні системи окремих відділів були уражені атакою. Це вплинуло на операції у великих контейнерних портах по всьому світу, включаючи Роттердам і Порт Нью-Йорк і Нью-Джерсі.
Індія
Один з об'єктів Maersk постраждав найбільше – це контейнерний термінал в порту Джавахарлал Неру в Мумбаї, один з найбільших портів в Індії. Співробітники всю ніч намагалися вирішити проблеми, сказав працівник компанії у коментарі телефоном.
Австралія
Австралійський уряд підтверджує, що два австралійських підприємства постраждали від вірусу. Про це заявив Ден Тех, помічник прем'єр-міністра в галузі кібербезпеки.
Виробник снеків Mondelez повідомила, що п'ять її виробничих потужностей в Австралії і Новій Зеландії, включаючи завод Cadbury в Тасманії, всі були уражені, але деякі з них могли працювати в обмеженому режимі.

Як повідомлялося, масштабна вірусна атака почалася вчора з України, практично одночасно, близько 11:30 ранку, вірус поширився дуже швидко по корпоративних компютерах провідних установ та організацій. Зокрема, вірусом заблокувало всі комп’ютери Кабміну, «Укрзалізниці», «Ощадбанку», мобільних операторів, «Нової пошти», «ДТЕК» та багато інших.
Тим часом підрозділ Національної поліції – Кіберполіція дала поради, як уникнути зараження комп’ютерним вірусом PetyaA.
Служба безпеки України встановила, яким чином вірус проникає на комп’ютер, і розширила перелік заходів безпеки, як можна вберегтися від PetyaA.
Наступного дня стало відомо про наслідки, які спричинила атака вірусу на українські та світові компанії.
Європол запевнив, що атака досі продовжується і порадив, що робити при ураженні вірусом.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.