Захворіло у світі
96,906,712
Померло у світі
2,075,902
Вилікувалось у світі
53,431,108
Захворіло в Україні
1,177,621
Померло в Україні
21,499
Вилікувалось в Україні
914,730
Мюнхенський аеропорт «завів» робота Джозі на допомогу пасажирам

Мюнхенський аеропорт «завів» робота Джозі на допомогу пасажирам

Він допомагає пасажирам знайти потрібний вихід на посадку, магазин або кафе

Мюнхенський аеропорт «завів» робота Джозі на допомогу пасажирам
Фото: Avianews.com

Робот Джозі Пепер, який з'явився в терміналі 2 мюнхенського аеропорту в лютому 2018 року  допомагає пасажирам знайти потрібний вихід на посадку, магазин або кафе, повідомляє Avianews.

Як зазначається, 120-сантиметрова машина може спілкуватися англійською мовою. Вона розроблена французькою компанією SoftBank Robotics і використовує хмарні технології штучного інтелекту Watson Internet of Things компанії IBM.

Після того як пасажир ставить роботу питання, пристрій по Wi-Fi з'єднується з хмарним сервісом, де мова обробляється, інтерпретується і зв'язується з даними про аеропорт.

«Коли цей тип робота говорить, він не просто відтворює заздалегідь певні тексти. З його можливістю навчатися пристрій відповідає на кожне питання індивідуально. Як «справжній» мозок, система стає краще, комбінуючи питання з відповідною інформацією для надання більш точних відповідей», – йдеться в повідомленні з посиланням на Lufthansa, яка спільно з аеропортом Мюнхена реалізує даний проект.

Зустріти Джозі Пепера пасажири можуть у стерильній зоні терміналу 2 в залі відправлення поїздів до терміналу-сателіту. За допомогою даного проекту компанії хочуть зрозуміти, як такого типу роботи сприймаються пасажирами.

До цього моменту роботи, що використовують технології штучного інтелекту, в аеропортах Німеччини не застосовувалися.

Водночас, як писав Mind, український Legal Tech проект PatentBot став переможцем премії Golden Kitty Awards.

PatentBot від юркомпанії Juscutum – це бот-дівчинка, за п'ять місяців своєї роботи вона вже зареєструвала не одну сотню торговельних марок і відправила понад 1 млн повідомлень. 

За допомогою PatentBot можна перевірити, чи вільна ваша торгова марка, а потім заповнити необхідні для реєстрації дані та оплатити послугу. Основна перевага бота – це те, що весь процес пошуку і реєстрації торгової марки відбувається в месенджері Facebook і займає 10–15 хвилин. На даний момент через PatentBot можна зареєструвати торгові марки в Україні та США.

Крім того, днями Boston Dynamics довела, що роботів-собак можна вчити новим трюкам. Компанія, яка належить конгломерату Softbank, продемонструвала нові здібності робопса SpotMini. Тепер «домашній улюбленець» може відчиняти двері, використовуючи висувну руку/шию.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті