Захворіло у світі
96,906,712
Померло у світі
2,075,902
Вилікувалось у світі
53,431,108
Захворіло в Україні
1,177,621
Померло в Україні
21,499
Вилікувалось в Україні
914,730
Експерти МВФ пропонують Україні почати приватизацію держпідприємств

Експерти МВФ пропонують Україні почати приватизацію держпідприємств

Для подолання корупції та покращення ситуації в економіці

Експерти Міжнародного валютного фонду в ході зустрічі з головою Верховної Ради України Андрієм Парубієм у Києві обговорили законодавче забезпечення подальшого реформування економіки України, зокрема, старт приватизації державних підприємств і боротьбу з корупцією, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як зазначається, за інформацією прес-служби апарату Верховної Ради, в ході зустрічі керівник місії МВФ в Україні Рон Ван Роден назвав важливими закон про приватизацію, а також законодавчі ініціативи, спрямовані на боротьбу з корупцією. Також під час зустрічі наголошувалося на необхідності прийняття законів, спрямованих на поліпшення бізнес-середовища в країні.

«Саме зараз час починати продавати державні підприємства, що поліпшить ситуацію в економіці і поліпшить ситуацію з корупцією, – сказав Роден і додав – Створення Антикорупційного суду вважаю критично важливим доповненням до раніше створеного НАБУ (Національного антикорупційного бюро України. – Mind), САП (Спеціальної антикорупційної прокуратури. – Mind) і НАЗК (Національного агентства з питань запобігання корупції. – Mind)».

Крім того, він відзначив і великі зміни в українській економіці за останні два роки: «Завдяки зусиллям уряду і парламенту ми бачимо, що економіка оживає і демонструє зростання на 2–3%». Рон Ван Роден додав, що робота далека від завершення і Україна потребує великих інвестицій, як внутрішніх, так і іноземних.

У свою чергу голова Верховної Ради зазначив, що візьме «під особливу опіку» законопроекти, які рекомендує МВФ.

Він також наголосив на важливості закону «Про приватизацію державного майна», прийнятого в січні цього року.

«Цей закон не тільки дозволяє почати приватизацію державних об'єктів, він також є антикорупційним, який створює прозорі правила для приватизації в Україні. Він дозволить одночасно і наповнити державний бюджет, і знизити корупційні ризики, які, на жаль, існують на державних підприємствах», – сказав спікер.

Голова Верховної Ради висловив сподівання, що процес приватизації в Україні почнеться вже  навесні. «Сповнений оптимізму, що вийдемо на позитивне рішення», – зазначив Парубій.

Крім того, спікер повідомив, що законопроект про Антикорупційний суд буде включений до порядку денного цієї сесії в кінці лютого, і спрогнозував його прийняття до травня.

Як писав Mind, на засіданні Ради 7 лютого 2018 року депутати підтвердили прийняття закону про приватизацію державних і комунальних підприємств.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті