Індекс споживчих настроїв українців впав на 1,5%

Індекс споживчих настроїв українців впав на 1,5%

Індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчого року знизився на 4,5 пункта в порівнянні з груднем

Індекс споживчих настроїв українців впав на 1,5%
Фото: Shutterstock

Протягом січня 2018 року індекс споживчих настроїв в Україні зменшився на 0,8 пункта в порівнянні з груднем 2017 року – до 59,5. Відповідні дані містяться в дослідженні GfK Ukraine, передає УНІАН. 

Варто зазначити, що індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчого року знизився на 4,5 пункта в порівнянні з груднем і склав 54,5, а індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчих 5 років на 0,9 пункта – до 70,6.

Індекс очікуваних змін особистого матеріального становища збільшився на 1,6 пункта – до 57,5, а індекс доцільності великих покупок зменшився на 3,8 пункта і становить 64.

Індекс інфляційних очікувань збільшився на 5 пунктів – до 185,3.

«Індекс споживчих настроїв у січні 2018 року майже не змінився порівняно з груднем 2017 року. З одного боку, відзначаємо поліпшення оцінки поточного особистого матеріального становища. З іншого боку, другий місяць поспіль триває погіршення очікувань щодо розвитку економіки країни в найближчий рік», – йдеться в дослідженні компанії.

Раніше Mind повідомляв, що Україна опинилася на 5-му місці серед країн з найгіршим рівнем економіки у 2017 році з індексом бідності 23,8. 

Порівняно з попереднім роком показники України в цьогорічному рейтингу покращилися. Якщо в 2017 році Україна посідала 5-е місце в списку найнещасніших країн з індексом 23,8, то зараз її індекс піднявся до 17,8, що дозволило Україні посісти 7-е місце.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло