Захворіло у світі
160,343,184
Померло у світі
3,331,844
Вилікувалось у світі
138,122,966
Захворіло в Україні
2,129,073
Померло в Україні
46,987
Вилікувалось в Україні
1,797,136
«Укрзалізниця» має з'єднати Київ з аеропортом Бориспіль до кінця року – Гройсман

«Укрзалізниця» має з'єднати Київ з аеропортом Бориспіль до кінця року – Гройсман

Попередня вартість квитка – 80–120 грн

«Укрзалізниця» має з'єднати Київ з аеропортом Бориспіль до кінця року – Гройсман
Фото УНІАН

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман дав «Укрзалізниці» завдання побудувати лінію швидкого залізничного сполучення з аеропортом Бориспіль до кінця року.

«Терміни стислі, але реальні – будівництво маємо розпочати не пізніше 1 червня, завершити – у грудні 2018 року», – прокоментував на своїй сторінці у Facebook в. о. голови правління «Укрзалізниці» Євген Кравцов.

За словами Кравцова, «Укрзалізниця» підходить прагматично до втілення цього проекту, щоб він був життєздатним та реалістичним.

«Вже сьогодні розпочинаємо підготовку необхідної технічної документації. Маємо чітке бачення, який рухомий склад буде задіяний та що необхідно зробити для підготовки інфраструктури. Компанія зробить все необхідне, щоб запустити перший поїзд уже цього року. «Укрзалізниця» зарекомендувала себе як надійний та ефективний державний партнер з реалізації важливих транспортних проектів», – зазначив в. о. голови правління «Укрзалізниці».

Згідно з попереднім проектом будівництва, маршрут буде прокладений від вокзалу станції Київ-Пасажирський через станції Видубичі та Дарниця до терміналу D аеропорту Бориспіль. Час у дорозі складатиме 35 хвилин, а попередня вартість квитка – 80–120 грн. Для реалізації проекту необхідно буде добудувати до існуючої залізничної інфраструктури шляхопровід, 4 км колії та платформу біля терміналу.

«Платформа знаходитиметься біля терміналу аеропорту. Експрес двічі зупинятиметься на шляху до Борисполя. Фактично добудувати потрібно лише 4 км шляху», – зазначив на своїй сторінці у Facebook прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Попередні інвестиції в проект – 600–800 млн грн, з яких 450 млн грн – будівництво шляхопроводу, 100 млн грн – будівництво залізничної інфраструктури, 170 млн – відновлення рейкових автобусів та будівництво боксу депо для їх обслуговування.

Рухомий склад, який планується використовувати, це 11 поїздів PESA 620 м на 91 місце та два поїзди PESA 630 м на 192 місця. Усі поїзди за шість місяців будуть підготовлені до експлуатації. Заплановано, що із запуском поїзда понад 2,67 млн осіб, або 35 % загального пасажиропотоку на напрямку, користуватиметься залізничним транспортом, що принесе залізничній галузі понад 300 млн грн надходжень за рік. Дисконтований термін окупності проекту складе 10,5 року.

Також завдяки залізничному сполученню з аеропортом Бориспіль зменшиться завантаженість автошляхів на 1000 автомобільних та 30 автобусних поїздок на день, що позитивно позначиться на екологічній ситуації в регіоні.

Сьогодні Уряд та особисто Volodymyr Groysman доручили ПАТ «Укрзалізниця» надважливе завдання – до кінця року ми маємо ...

Опубликовано Євгеном Кравцовым 16 февраля 2018 г.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті