Українці працюють над космічними проектами у Норвегії

Українці працюють над космічними проектами у Норвегії

Монітор, який розробив українець, незабаром буде доставлений на МКС у ракеті Ілона Маска

Українці працюють над космічними проектами у Норвегії
скрін-шот Youtube

Українці і зараз вносять вагомий вклад у світову космічну індустрію. Один із них – Павло Кочкін, 34-річний науковець, що проживає у Норвегії. Про його роботу розповідає KyivPost.

Кочкін переїхав до Норвегії в 2014 році для роботи над створенням амбітного проекту вартістю $40 млн – монітору, який відстежує взаємодію атмосфери і космосу. Це мобільна обсерваторія для Міжнародної космічної станції. І що цікаво – цей монітор буде доставлено на МКС за допомогою компанії Ілона Маска Space X.

Під час запуску, який заплановано на квітень, ракета Falcon 9 доставить систему моніторингу клімату, розроблену командою Кочкіна. Пристрій буде прикріплено до зовнішньої частини МКС. Його основна мета – спостерігати за верхніми шарами атмосфери та їх взаємодією з відкритим космосом.

Команда в складі більш як 1000 вчених з Данії, Польщі, Італії, Іспанії та інших країн працює над системою моніторингу з 2010 року. У 2014 році до них приєднався Кочкін.

Він переїхав з України до Нідерландів, щоб отримати ступінь PhD в галузі електротехніки в Технологічному університеті Ейндховена. Після отримання ступеня його запросили приєднатися до дослідницької групи в Бергені. Основним напрямком його діяльності є блискавки та спричинювані ними електромагнітні явища.

На практиці дослідження Кочкіна застосовуються в авіації.

«У співпраці з Airbus ми відправляємо літаки прямо всередину сильної грози для вивчення ефектів, які виникають, коли блискавка влучає по літаку», – каже він.

Загалом українська діаспора в Норвегії нараховує близько 5000 осіб.

«Життя в Норвегії приємне, – ділиться вчений. – Неймовірно красиві пейзажі і океан нагадують мені мій дім, Крим. Однак клімат трохи складніший, але Берген – це одне з найтепліших міст у країні».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло