Захворіло у світі
6,318,040
Померло у світі
376,885
Вилікувалось у світі
2,725,627
Захворіло в Україні
24,340
Померло в Україні
727
Вилікувалось в Україні
10,078
МВФ підкреслює важливість невідкладного прийняття закону про Антикорупційний суд

МВФ підкреслює важливість невідкладного прийняття закону про Антикорупційний суд

Фонд оприлюднив висновки по результатам роботи місії в Києві минулого тижня

МВФ підкреслює важливість невідкладного прийняття закону про Антикорупційний суд
Фото: Shutterstock

Міжнародний валютний фонд підкреслює важливість невідкладного прийняття закону про Антикорупційний суд і продовження інших відстрочених реформ, передає Інтерфакс.

«Зараз важливо, щоб влада України забезпечила невідкладний розгляд, відповідно до парламентських процедур, законопроекту про Антикорупційний суд і щоб при цьому під час його розгляду в парламенті були враховані поправки, необхідні для приведення остаточного тексту закону в повну відповідність передбаченим програмою зобов'язанням і рекомендаціям Венеціанської комісії Ради Європи», – йдеться в повідомленні МВФ.

Також потрібно забезпечити додатковий прогрес в інших відстрочених заходах, необхідних для досягнення поставлених програмою цілей, зокрема в енергетичному і податково-бюджетному секторах.

12 лютого експерти Міжнародного валютного фонду прибули в Україну для проведення технічних обговорень з владою. Експерти МВФ спільно з главою місії МВФ в Україні Рон ван Роденом перебували в Україні в період з 12 по 16 лютого.

Відкрита МВФ в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,5 млрд) з першим траншем у $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення у 2015 році ще трьох траншей по SDR1,18 млрд і зменшення квартальних траншів у 2016–2018 роках до SDR0,44 млрд ($0,62 млрд). Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в зв'язку з невиконанням низки умов, політичною кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом у квітні 2016 року переговори про продовження фінансування поновилися, проте фонд вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд тільки в середині вересня, четвертий – 3 квітня 2017 року.

У рамках четвертого перегляду, який відкриває шлях для отримання п'ятого траншу, МВФ ще продовжує вивчати прийнятий Верховною Радою закон про пенсійну реформу. Крім цього, Україні ще необхідно прийняти законодавство про створення Антикорупційного суду, а також провести коригування внутрішніх тарифів на газ відповідно до раніше затвердженої формули.

Як писав Mind, експерти МВФ також пропонують Україні почати приватизацію держпідприємств для подолання корупції та покращення ситуації в економіці.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті