«На кого з голлівудських акторів ви схожі»: чим небезпечні тести на Facebook
Фактично ви передаєте всю інформацію про себе, включно з телефоном та е-мейлом, рекламодавцям

Зазвичай наша стрічка новин у Facebook наповнена результатами друзів, які пройшли безкоштовні тести, на зразок, «як ви будете виглядати у 70», «хто ваш таємний друг-близнюк», «на яку породу собак ви схожі» та ін.
Дуже спокусливо дізнатися, який же результат видасть система саме про вас. Для цього потрібно всього лише натиснути на кнопку «Надати доступ до сторінки» – і ось система вже обробляє ваші фото та інші дані зі сторінки.
Однак нічого на світі не буває просто так, і якщо такі тести створюються – то зовсім не для того, щоб вас безкоштовно розважати, а щоб зібрати ваші персональні дані, йдеться в матеріалі «МедиаВектор».
Соня Гройсман, кореспондент «Дождя»: «Судячи за результатами тесту «Яка ви домашня тваринка», я – хом'як. Цей результат випадковий: сторінку я щойно створила, і ніякої інформації про мене на ній немає. Але веселі тести в Facebook типу «На кого із знаменитостей ти схожа» не просто видають досить сумнівні результати, а й збирають приватну інформацію про користувачів. Додаток отримує повний доступ до всіх моїх даних на Facebook – мій вік, стать, список друзів, адресу електронної пошти, геолокацію, публікації і всі фото зі мною. Причому все це – безкоштовно і назавжди, з можливістю зберігати цю інформацію де завгодно – і кому завгодно передавати».
Саркіс Дарбинян, юрист: «Ви надаєте рекламодавцям ваші дані, через що ви будете отримувати небажану і настирливу рекламу по всіх можливих каналах. І найнеприємніше – надання банкам вашої особистої інформації, яку вони використовують для оцінки вашої платоспроможності. Крім того, ваші фотографії можуть опинитися там, де ви зовсім не очікували їх побачити. А власник сервісу посилатиметься на договір, що ви йому дали право використовувати зображення де завгодно».
Але і це ще не всі неприємності.
Нікіта Панов, фахівець з інформаційної безпеки Group-IB: «Ці дані можуть бути використані далі для фішингу, зловмисники можуть розсилати листи від вашого імені, припустимо, вашим родичам, колегам, керівнику. І якщо раніше зловмисники витрачали місяці для збору подібної інформації, то тут ми надали її самі».
Щоб все виправити, потрібно закрити доступ до додатка в налаштуваннях Facebook.
Фахівці з безпеки наполягають: якщо не терпиться дізнатися, хто ви з серіалу «Друзі», заведіть другу сторінку і залиште там мінімум персональних даних в інформації про себе. А якщо захочеться поділитися результатами, зробіть скріншот і його опублікуйте в своїй стрічці.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].