Зменшення кількості вагітних є показником майбутньої рецесії – дослідження

Зменшення кількості вагітних є показником майбутньої рецесії – дослідження

Економісти та інвестори мають зважати на цей показник

Зменшення кількості вагітних є показником майбутньої рецесії – дослідження
Фото: Shutterstock

Економісти та інвестори повинні звернути увагу на народжуваність, щоб зрозуміти, коли в економіці відбудеться спад, цитує Інтерфакс-Україна доповідь Національного бюро економічних досліджень (NBER) США.

Як показує дослідження трьох останніх рецесій у країні, кількість вагітних почала падати, зокрема, за півроку до початку погіршення ситуації в економіці.

«Хоча попередні дослідження говорили про те, що рівень народжуваності слідує за економічними циклами, NBER першим вказало на зниження народжуваності як на випереджаючий показник рецесії», – йдеться у повідомленні.

Так, професор економіки Університету Нотр-Дам і один з авторів звіту Даніель Хангерман зазначив, що разюче падіння числа вагітностей було очевидним перед рецесією, яка сталася після фінансової кризи 2007 року, водночас зазвичай стверджувалося, що цей спад було важко передбачити.

«Ніхто з експертів не передбачав, і в перші кілька місяців багато бізнес-лідерів були переконані в тому, що економіка відчуває себе добре», – сказав Хангерман. Водночас, факт полягає в тому, що статистика народжуваності розповідала іншу історію.

Так, кількість вагітних у США дещо збільшилася між першим півріччям 2006 року і першим півріччям 2007 року. Однак у річному обчисленні в III кварталі 2006 року показник знизився, хоча американські фондові індекси, як і раніше, били історичні рекорди, йдеться у повідомленні із посиланням на видання The Financial Times.

Крім того, NBER розглядало також зміни рівня народжуваності в останні три економічні цикли – на початку 1990-х років, на початку 2000-х років і наприкінці 2000-х років. У 1989–2016 роках у країні народилося 109 млн дітей. Як відзначають автори дослідження, рішення завести дитину, можливо, відображає ступінь оптимізму щодо майбутнього.

Вчені з'ясували, що зниження числа вагітних пророкує економічну кризу краще, ніж багато традиційних індикаторів, таких як споживча довіра або покупка великих дорогих речей.

Проте, кореляція між народжуваністю і рецесіями не ідеальна. Були періоди, коли число вагітностей падало, а ситуація в економіці не погіршувалася, відзначають автори дослідження.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло