Facebook оголосив про масштабний проект поширення інтернету через телеком-технології
Майбутнє – за технологією Terragraph, яка дозволить підключатися навіть у важкодоступних місцях

Поки Ілон Маск запускає в космос супутники, які роздаватимуть інтернет згори, Марк Цукерберг вирішив діяти тут, на землі – за його задумом, інтернет будуть роздавати навіть вуличні ліхтарі й дорожні знаки.
Facebook і Telecom Infra Project оголосили про те, що запускають низку нових проектів, спрямованих на поширення Інтернету по всьому світу. Зокрема, за даними моніторингу, сьогодні у світі залишається 3,8 млрд чоловік без доступу в Інтернет, тож дана ініціатива є вкрай важливою, пише ZD Net.
На заході Mobile World Congress в Барселоні представники Facebook заявили, що нові проекти, запущені за сприяння партнерів-провайдерів Deutsche Telekom, Magyar Telekom, Telenor та ін., будуть «модернізувати вже наявні мережі у регіонах і використовувати нові технології, інструменти та програми для залучення більшої кількості людей в Інтернет».
За останні 12 місяців доступ до Інтернету збільшився на 8,3%, однак майже половина людей на планеті, особливо у важкодоступних районах, залишаються без доступу до мережі.
Як повідомив у блозі віце-президент Facebook Джей Паріх, місія підключити весь світ до інтернету лежить на плечах медіа-гігантів, і щоб проштовхнути цю концепцію у всі куточки Землі, знадобиться підтримка телеком-провайдерів в усьому світі.
Зокрема, буде використовуватися технологія Terragraph – мультиміліметровий бездротовий зворотний зв'язок, розроблений для покращення можливості підключення в щільнозаселених міських районах, де широкосмуговий і мобільний зв'язок часто стикаються з перевантаженням.
Deutsche Telekom і дочірня компанія Magyar Telekom будуть тестувати Terragraph в Угорщині – Будапешт виступить тестовим майданчиком. Компанія Telenor також візьме участь в проекті і розгорне технологію в Куала-Лумпур, Малайзія.
Зазначається, що Facebook також співпрацює з компаніями Intel і Radwin, а шведська Nokia розробляє мережі, здатні підтримувати Terragraph.
Джерелами інтернету в містах також стануть вуличні об'єкти, такі як вуличні ліхтарі і дорожні знаки.
«Високоякісний доступ в Інтернет створює нові можливості для обміну знаннями і зміцнення громад та світової економіки», – зазначає Джей Паріх.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].