Ірландці вкладуть 225 млн у будівництво сонячної електростанції на Дніпропетровщині

Ірландці вкладуть 225 млн у будівництво сонячної електростанції на Дніпропетровщині

Електростанція займе 500 га і даватиме 250 МВт, що вистачить для такого міста, як Павлоград

Ірландці вкладуть 225 млн у будівництво сонячної електростанції на Дніпропетровщині
фото Shutterstock

Ірландська компанія Altostrata має намір побудувати в Дніпропетровській області України потужну сонячну електростанцію за 225 млн євро. Компанія, що спеціалізується на відновлюваних джерелах енергії і має досвід роботи в Америці та Європі, вже уклала меморандум про співпрацю з Дніпропетровською ОДА, передає Інтерфакс.

«Відколи на Донбасі почалася війна, Дніпропетровщина не втратила жодного інвестора, тому що вони мають можливість вільно працювати. Проектам з альтернативної енергетики – зелене світло. Зокрема, ірландські інвестори вирішили вкласти кошти в будівництво сонячної електростанції», – сказав під час церемонії підписання меморандуму голова облдержадміністрації Валентин Резніченко.

Будівництво електростанції потужністю 250 МВт планується на площі 500 га біля с. Левадки Павлоградського району. Сонячну ферму буде введено в експлуатацію вже через 2 роки. Інвестор також обіцяє створити майже 450 нових робочих місць у регіоні.

Передбачається, що станція буде забезпечувати електрикою понад 40 тисяч будинків і підприємств, що можна порівняти з енергоспоживанням Павлограда.

«Ми дуже зацікавлені у співпраці з Україною, і розпочинаємо партнерство з Дніпропетровської області. Ми знайшли підтримку в Інвестиційно-інноваційному центрі при Дніпропетровській облдержадміністрації. Тут створено ефективну систему, яка стимулює інвестування», – підкреслив директор компанії Altostrata Торстен Меркель.

На території області сонячні електростанції вже працюють у Підгородному і Нікополі. «Інвестори не бояться вкладати кошти, тому що ми супроводжуємо проекти і гарантуємо невтручання у ведення бізнесу», – зазначив заступник глави ОДА Олег Кужман.

Більше про розвиток зеленої енергетики в Україні читайте в матеріалі Mind «Світле» майбутнє: як Україні не опинитися на узбіччі глобальної енергетики».

Детальніше про перспективи розвитку галузі – в матералі «Зелена» енергетика в Україні: де та скільки вітряків і сонячних панелей слід будувати».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло