Один локомотив General Electric для «Укрзалізниці» коштує $4 млн – Кравцов

Один локомотив General Electric для «Укрзалізниці» коштує $4 млн – Кравцов

Цю ціну не потрібно порівнювати з вартістю для Казахстана або Індії

Один локомотив General Electric для «Укрзалізниці» коштує $4 млн – Кравцов
Фото: Shutterstock

Один локомотив General Electric для «Укрзалізниці» коштує $4 млн. Про це з посиланням на в. о. голови «УЗ» Євгена Кравцова пише ЦТС.

«Якщо говорити про Казахстан (контракт на покупку 300 маневрових тепловозів, вартість одного $3 млн), то тут мова йде про маневрові тепловози, які використовуються для подачі-прибирання вагонів на станціях і перевозять невелику кількість вагонів, а не магістральних, які повинні тягнути склади на високих швидкостях. Тому такі порівняння некоректні», – зазначив він.

Кравцов наголосив, що цю ціну не потрібно порівнювати з вартістю для Казахстана або Індії. Наприклад, індійський контракт відрізняється від українського обсягом та структурою ціни. Вказана ціна – це кошти, які отримує GE без урахування вартості локального виробництва – близько 50%. 

«Якщо грубо подивитися, то цю вартість потрібно збільшувати у два рази», – додав Кравцов.

Нагадаємо, що 23 лютого 2018 року ПАТ «Укрзалізниця» та компанія General Electric Transportation підписали 15-річну угоду на $1 млрд щодо оновлення й модернізації рухомого тягового складу.

Раніше повідомлялося, що «Укрзалізниця» не закупатиме казахстанські локомотиви через умови General Electric.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло