Свіжий рейтинг Doing Business: в яких країнах найлегше вести бізнес?

Свіжий рейтинг Doing Business: в яких країнах найлегше вести бізнес?

І яке місце в цьому рейтингу посідає Україна та сусідні країни

Свіжий рейтинг Doing Business: в яких країнах найлегше вести бізнес?
фото Shutterstock

Світовий банк випустив чергове дослідження в галузі ведення бізнесу – свіжий рейтинг Doing Business-2018. Україна в ньому, як уже повідомлялося раніше, піднялася на 4 сходинки з минулого року і тепер знаходиться на 76-му місці.

При складанні рейтингу оцінюються норми, які сприяють розширенню підприємницької діяльності, а також норми, які її обмежують. Оцінюються 190 країн, від Афганістана до Зімбабве.

Нова Зеландія вже другий рік поспіль посідає перше місце серед усіх країн за легкістю ведення бізнесу.

Друге місце посідає Сингапур, третє – Данія. В першу п’ятірку входять також Південна Корея та Гонконг.

Свіжий рейтинг Doing Business: в яких країнах найлегше вести бізнес?
doingbusiness.org

США порівняно з минулим роком піднялися на одну позицію – з 7-го на 6-те місце.

Серед пострадянських країн найвище місце посідає Грузія – вона на 9-й позиції (піднялася на 7 позицій, минулого року вона була на 16-му місці). Естонія другий рік поспіль на 12 місці.

Росія знаходиться на 35 місці (піднялася на 5 позицій), Білорусь – на 38 (опустилася на 1 позицію), Молдова – на 44-му (позиція порівняно з минулим роком не змінилася).

Цікаво, що Польща опустилася з 24-го на 27-ме місце, а Болгарія – з 39-го аж на 50-те, втративши таким чином 11 позицій.

Серед провідних європейських країн найкращі показники у Великобританії, яка на 7-ій позиції, так само, як і минулого року. Німеччина опустила на три позиції з 17-го місця, і зараз – на 20-му. Франція теж втратила дві позиції і змістилася на 31-ше місце. Іспанія, можливо, через політичні проблеми з Каталонією, втратила 4 позиції і зараз на 32 місці. Зате Італія піднялася з 50-го на 46-те місце.

Найважче вести бізнес у країнах, поглинутих політичною кризою, – у Венесуелі, Еритреї та Сомалі.

Показники України в рейтингу в різних галузях підприємницької діяльності :

Свіжий рейтинг Doing Business: в яких країнах найлегше вести бізнес?
doingbusiness.org

* * *

За останній рік було проведено 264 реформи у 119 країнах у сфері економіки, які спрощують ведення бізнесу. Лідером серед реформ уже другий рік поспіль, як не дивно, стали країни Африки на південь від Сахари – тут проведено 83 реформи.

При складанні рейтингу оцінюються правові норми в 11 галузях життя приватних підприємств. Серед них такі як «Створення підприємств», «Отримання дозволів на будівництво», «Реєстрація власності», «Отримання кредитів», «Захист міноритарних інвесторів», «Оподаткування», «Вирішення неплатоспроможності» та ін.

Серед реформ, спрямованих на спрощення норм, так само, як і в минулому році, найчастіше спрощувалася процедура «Створення підприємств». Наступні за популярністю були реформи в сфері «Оподаткування».

Раніше ми повідомляли, що президент України Петро Порошенко надав «інсайдерську інформацію», що Україна піднялася на 4 сходинки в рейтингу Doing Business і опинилася на 76-му місці серед 190 країн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті