Другий 4G-тендер пішов: тільки за два додаткові лоти «Київстар» віддав 1,512 млрд грн
Спецпроєкт
Трансформації бізнесу

Другий 4G-тендер пішов: тільки за два додаткові лоти «Київстар» віддав 1,512 млрд грн

Його головний суперник, «Vodafone Україна», купив останній додатковий лот за 742 млн грн

Другий 4G-тендер пішов: тільки за два додаткові лоти «Київстар» віддав 1,512 млрд грн
Фото: НКРЗІ

Головну інтригу другого тендеру на ліцензії 4G-зв'язку в діапазоні 1,8 ГГц розв’язано – додаткові два з трьох лотів викупив «Київстар» за 1,512 млрд грн. Так, за лот № 4 мобільний оператор сплатив 612 млн грн (стартова ціна складала – 271,625 млн грн), за лот №6 – рекордні 900 млн грн (стартова ціна складала – 271,625 млн). Третій додатковий лот № 5, за який боролися тільки «Київстар» та «Vodafone Україна», дістався «Vodafone Україна» за ціною у 742 млн грн  (стартова ціна – 265 млн грн). 

Отже, держава від зазначених торгів отримає 5,434 млрд грн до державного бюджету.

«Я задоволений результатом аукціону. Ми купуємо найбільше за всіх спектр в діапазоні 1800 МГц. Це саме та кількість частот для запуску 4G по всій Україні, яка необхідна лідеру ринку з найбільшою абонентською базою у 26,5 млн. Наша мережа була, є і буде найкращою, а абоненти зможуть користуватися максимально можливою швидкістю передачі даних із 4G від «Київстар», – прокоментував результати аукціону Петро Чернишов, президент «Київстар», повідомляє прес-служба оператора.

Крім того, у «Київстар» зазначають, що, оскільки компанія була донором частот та добровільно здала майже 74 МГц частот державі, придбавши натомість 70 МГц, інші оператори виплатять їй компенсацію в сумі понад 44,88 млн грн.

Під час торгів за лот №5 відбулося три 10-хвилинні перерви, перша і третя, яка була об'явлена на ціні 714 млн грн, – на прохання «Київстар», друга – на прохання «Vodafone Україна», після яких зазначений лот піднявся в ціні майже у два з половиною рази зі стартових 265 млн і був проданий за 742 млн грн.

«Ми повністю реалізували свої завдання на сьогоднішньому аукціоні – ми отримали відмінний ресурс, необхідний для надання 4G-послуг достойної якості. Разом з тим, інвестиції до бюджету України не закінчуються придбанням ліцензій. За останні 3 роки ми інвестували рекордну на ринку суму в інфраструктуру країни і готові утримувати цей рівень, вкладаючи кошти в кращу в Україні 4G-мережу, а також розвивати нові для країни послуги, такі як Інтернет речей, впроваджувати концепцію «розумних» та безпечних міст», – прокоментувала результати тендеру генеральний директор «Vodafone Україна» Ольга Устинова, повідомила прес-служба оператора.

Саме під час найзапеклішої боротьби за лот №5 на торги завітав президент України Петро Порошенко і після закінчення торгів за цей лот зазначив: «Уявити собі такого аукціону раніше просто неможливо – 9 млрд було залучено на частоти 3 покоління, плюс 2 млрд грн отримала українська армія на конверсію частот(...)  Ми очікували не менше 4 млрд, але(..) здається, подолаємо планку 5 млрд. Всі ці кошти підуть до державного бюджету країни і це справжня ціна українських частот», – підкреслив Порошенко.

Під час торгів за лот №6, коли ціна злетіла майже у 3 рази – до 690 млн грн (пропозиція «Київстар»), «Vodafone Україна» попросив про 10-хвилинну перерву, після якої лот №6 викупив «Київстар» за рекордні 900 млн грн.

Водночас третій учасник торгів, мобільний оператор lifecell, викупив лише один лот з перших трьох, які закріплювалися за всіма учасниками торгів – по одному на кожного мобільного оператора, і сплатив 795 млн грн. 

Як зазначила прес-служба lifecell, за результатами двох тендерів – у діапазоні 2600 і 1800 МГц –  оператор lifecell отримав найбільшу кількість спектра в перерахунку на одного абонента, «для забезпечення якісним і доступним зв’язком четвертого покоління абонентів по всій території України.

«Для наших абонентів це означає вищу швидкість передачі даних, досвід користування найкращими діджитал-сервісами, доступ до фінансових сервісів, перегляд HD-відео без затримок, можливість грати в онлайн-ігри будь-якої складності, а для бізнес-користувачів – проводити онлайн-конференції з будь-якого місця без прив'язки до дротового інтернету», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, ще до початку тендеру lifecell відмовився від боротьби за лот №5.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) виставила на торги 6 лотів діапазону 1,8 ГГц, з яких за першими 3 лотами закріплено умовами конкурсу право викупу за кожним з операторів. Мобільний оператор lifecell купив перший лот – 1710-1725 / 1805-1820 МГц (по 15 МГц в кожній смузі) – за стартовою ціною 795 млн грн. «Київстар» придбав лот №2 – 1725-1750 / 1820-1845 МГц (по 25 МГц в кожній смузі) – за ціною 1,325 млрд грн. «Vodafone Україна» отримав лот №3 – 1750-1770 / 1845-1865 МГц (по 20 МГц в кожній смузі) – за 1,06 млрд грн.

Про те, коли в Україні запрацює зв'язок четвертого покоління читайте в матеріалі Mind «Другий 4G-тендер: які сюрпризи підготував телеком-регулятор для мобільних операторів», а про результати першого 4G-тендера – у матеріалі Mind «Перший пішов: як мобільні оператори переграли один одного на 4G-тендері».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті