Захворіло у світі
65,277,100
Померло у світі
1,507,323
Вилікувалось у світі
41,988,598
Захворіло в Україні
787,891
Померло в Україні
13,195
Вилікувалось в Україні
397,809
Литва, Польща та Латвія підписали заяву проти «Північного потоку – 2»

Литва, Польща та Латвія підписали заяву проти «Північного потоку – 2»

Парламентарії вищезгаданих країн вважають, що газопровод є політичним інструментом

Литва, Польща та Латвія підписали заяву проти 	«Північного потоку – 2»
Фото: Shutterstock

Спікери парламентів Литви, Латвії та Польщі в неділю, 11 березня, підписали спільну заяву, що застерігає колег з інших країн Євросоюзу від участі в будівництві газопроводу «Північний потік – 2». Про це йдеться в документі, уривки з якого опубліковані на сайті литовського Сейму, передає DW

«Цей проект представлений як комерційний, проте, без сумніву, він є політичним інструментом, який збільшить залежність Європейського союзу від одного джерела енергії – від Росії», – йдеться у документі.

«Північний потік – 2» слід розглядати в ширшому контексті ворожих дій Росії в кіберпросторі та її військової активності», – вважають парламентарії, вказавши, що справжньою причиною цього «політичного рішення» є припинення транзиту газу через територію України.

Варто додати, що Міністерство екології та природних ресурсів України має намір приєднатися до позову німецьких колег проти російського «Газпрому» та ініційованого ним будівництва трубопроводу «Північний потік – 2» по дну Балтійського моря.

Також повідомлялося, що канцлер Німеччини Ангела Меркель підтримує «Північний потік – 2» і вважає його суто економічним проектом.

Водночас семеро депутатів німецького Бундестагу виступили проти будівництва газопроводу «Північний потік – 2». На їхню думку, співпраця з Росією призведе до «розколу ЄС та втрати довіри».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті