Фірма зі «схеми Мартиненка» завдала державі збитків у понад $13 млн

Фірма зі «схеми Мартиненка» завдала державі збитків у понад $13 млн

Австрійська фірма Bollwerk слугувала посередником у продажі титанової продукції по заниженим цінам

Фірма зі «схеми Мартиненка» завдала державі збитків у понад $13 млн
Фото УНІАН

Державне підприємство «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» протягом 2017 року уклало дві третини своїх контрактів щодо поставок титанової руди з австрійською фірмою Bollwerk. Загальна вартість цих угод перевищила $53 млн, або 1,5 млрд грн. Про це йдеться в розслідуванні Георгія Шабаєва для програми «Схеми».

У січні 2017 року Національне антикорупційне бюро затримало в. о. голови правління «ОГХК» Руслана Журила та ще двох працівників за підозрою в зловживанні службовим становищем і вчинені злочину групою осіб за попередньою змовою.

Зазначених осіб підозрювали, зокрема, у продажі через фірму-посередника Bollwerk, яку пов'язують із Миколою Мартиненком, титанової продукції за заниженими цінами, що завдало збитків державі у понад $13 млн, або майже 300 млн грн.

Попри розслідування НАБУ, держпідприємство продовжило поставляти руду через австрійську фірму-посередника. При цьому вартість продукції для неї була в два-три раза нижчою, ніж для кінцевих споживачів української руди.

Так, у травні 2017 року російська компанія «ЭСАБ-Тюмень» закупила у Bollwerk 22 тонни ільменітового концентрату, який «ОГХК» продала австрійській фірмі по 18 центів за кілограм. Цього ж місяці поставка такої самої сировини такого ж об’єму іншій російській компанії «Межгосметиз-Мценск», але напряму, без посередника, принесла «ОГХК» удвічі більше грошей – близько 35 центів за кілограм. При цьому умови поставки товару були однаковими.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло