Близько 10% державних ЗМІ можуть не пережити реформи

Близько 10% державних ЗМІ можуть не пережити реформи

Наразі реформовано 24% від загальної кількості видань

Близько 10% державних ЗМІ можуть не пережити реформи
Фото: Shutterstock

Близько 10% державних ЗМІ можуть не пережити реформу щодо перетворення державного або комунального підприємства на інший суб’єкт господарювання і змушені будуть завершити свою діяльність. Про це повідомила співзасновниця медіаплатформи Deadline Олександра Стельмахова.

Так, на початок березня 2018 року реформовано 173 з 728 комунальних і державних ЗМІ – це біля 24% від загальної кількості видань, які повинні пройти реформу.

Відповідна реформа триватиме до 1 січня наступного року, далі свідоцтва про реєстрацію державних ЗМІ стануть недійсними. До цього моменту ЗМІ повинні бути переведені на іншу форму власності. Державні і комунальні друковані ЗМІ, які не встигнуть до зазначеної дати перереєструватися в Міністерстві юстиції, автоматично втратять право на друк, бо їхні старі свідоцтва про державну реєстрацію ЗМІ втратять чинність.

Серед проблем реформи в медіаплатформі називають тривалий процес отримання нової ліцензії та принципи роботи комунальних ЗМІ, що складались роками.

«Редакції, що звикли отримувати дотації, державні і комунальні ЗМІ, не звикли працювати на стагнуючому ринку (ринку, що не розвивається та скорочується)… і в ситуації, коли необхідно конкурувати за якістю новин і швидкістю їх подачі, ті ЗМІ, хто не звикли працювати із дедлайнами, програють», – йдеться в повідомленні.

1 березня Верховна Рада відхилила законопроект «Про внесення змін до закону «Про реформування державних і комунальних засобів масової інформації» щодо удосконалення механізму реформування друкованих ЗМІ».

Наразі триває останній з трьох років, передбачених законодавством на проведення реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло