Кабмін пропонує ввести додаткові захисні заходи національного виробника у сфері ЗЕД

Кабмін пропонує ввести додаткові захисні заходи національного виробника у сфері ЗЕД

Серед яких сплата грошової застави імпортером, удосконалення системи захисних розслідувань тощо

Кабмін пропонує ввести додаткові захисні заходи національного виробника у сфері ЗЕД
Фото: Уніан

Кабінет міністрів пропонує закріпити додаткові заходи щодо захисту національного виробника, зокрема, запровадити сплату імпортерами грошової застави як фінансової гарантії, зокрема, у разі порушення антидемпінгового розслідування щодо фактів ухилення від сплати спеціальних видів мита, а також введення спеціальних видів захисних розслідувань.

Ряд відповідних законопроектів щодо унормування зовнішньоекономічної діяльності й захисту національного виробника – № 8102, 8103, 8104, 8105, 8106 – Кабмін пропонує на розгляд Верховної ради.

«Внесення постачальником відповідної суми фінансової гарантії у вигляді грошової застави має запроваджуватися після прийняття відповідного попереднього рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (далі – Комісія) для тимчасового акумулювання коштів суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності на період до 9 місяців до моменту прийняття Комісією остаточного рішення за результатами розслідування (про застосування/незастосування остаточних заходів, встановлення фактів ухилення від сплати мита)», – йдеться в поясненні до проекту закону «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо торговельного захисту» (№8106).

Як пояснюють автори документу, відсутність можливості реалізації зазначеного механізму наразі призводить до неможливості порушення антидемпінгового розслідування щодо фактів ухилення від сплати антидемпінгового мита.

Крім того, у поясненні до відповідного законопроекту (№8102) зазначається, що його мета – вдосконалення механізму проведення спеціальних захисних розслідувань, а також механізму застосування захисних заходів за результатами проведення зазначених розслідувань з урахуванням викликів сьогодення, «оскільки політика «відкритості» України в торговельній сфері має як переваги від вільної торгівлі та відкритого ринку, так і свої недоліки».

«Так, зокрема, в умовах зниження Україною торговельних бар’єрів, зростаючий імпорт може завдавати шкоди галузям вітчизняної промисловості. У цьому контексті захисні розслідування є одним з кількох інструментів, до якого можуть звернутися вітчизняні товаровиробники для захисту від зростаючого імпорту. Разом із цим застосування захисних заходів може мати вплив на споживачів та користувачів імпортної продукції», – йдеться в поясненні до документу.

Крім того, Кабінет міністрів пропонує вдосконалення механізму проведення антисубсидиційних розслідувань (законопроект №8103), антидемпінгових розслідувань (законопроект №8104).

Водночас законопроектом № 8105 передбачено внесення змін до чинного законодавства з метою узгодження понятійного апарату та попередження виникнення колізій у законодавстві для цілей проведення відповідних розслідувань та захисту інтересів України та її суб’єктів господарювання на зовнішньому ринку, в тому числі відповідно до процедури врегулювання суперечок у межах міжнародних економічних організацій.

Про інші законодавчі ініціативи уряду читайте у відповідних спеціальних матеріалах Mind: «Весна прийшла: чи зуміє парламент наблизити полегшення для бізнесу», «Весна» вже близько: які з урядових законопроектів Рада розгляне найближчим часом», «Розбір польоту фантазії: що ховається у законопроектах «Весни реформ».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло