mind
Найбільшим акціонером російського Burger King стала компанія, що близька до Порошенка

Найбільшим акціонером російського Burger King стала компанія, що близька до Порошенка

Кіпрська Xomeric, що пов’язана з групою ICU, викупила 17% акцій у ВТБ

Найбільшим акціонером російського Burger King стала компанія, що близька до Порошенка
Фото: Shutterstock

Найбільшим акціонером Burger King в Росії, викупивши 17% акцій у ВТБ, стала кіпрська Xomeric, що пов’язана з групою ICU банкірів Макара Пасенюка та Костянтина Стеценка. Про це пише РБК.

Згідно з повідомленням, наприкінці лютого цього року змінилася структура власності головної для мережі Burger King у Росії компанії – Burger King Russia (Cyprus) Ltd. Так, власником 16,62% бізнесу стала компанія Xomeric Holdings Ltd, її частка зросла з 18,4% до 35,02%. Xomeric наразі – найбільший акціонер.

Продавцем стала структура ВТБ, де підтвердили «частковий продаж частки в компанії». Тепер ВТБ належить 19,98% Burger King у Росії.

Частки інших акціонерів – структури американської Restaurant Brands International (власник бренду Burger King), а також Gladerom Investment Ltd, яку пов'язують з основним власником кав'ярень «Шоколадниця» й «Кофе Хауз» Олександром Колобовим, – залишилися незмінними, 15 і 30% відповідно.

Група ICU була створена в червні 2006 року. Вона надає послуги з торгівлі цінними паперами, інвестиційно-банківські послуги. До її складу входять «Інвестиційний капітал Україна», однойменна компанія з управління активами (КУА), банк «Авангард» і КУА-АПФ «Трійка Діалог Україна». Президент Петро Порошенко найняв ICU для продажу своїх активів.

Раніше повідомлялося, що українська інвестиційна компанія ICU (Investment Capital Ukraine) допомагала екс-президенту Віктору Януковичу вивести з країни $1,5 млрд у період з 2012 по 2014 рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті