Нервово-паралітичну речовину, якою отруїли Скрипаля, має лише Росія – хімік-розробник токсину

Нервово-паралітичну речовину, якою отруїли Скрипаля, має лише Росія – хімік-розробник токсину

Мірзаянов переконаний, що за атакою стоїть президент Путін

Нервово-паралітичну речовину, якою отруїли Скрипаля, має лише Росія – хімік-розробник токсину
фото з pixabay.com

Російський хімік, який допомагав у розробці нервово-паралітичної речовини, якою було отруєно екс-співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його доньку, заявив, що лише російський уряд міг провести атаку таким видом смертельного токсину. Про це він повідомив в інтерв’ю Reuters.

83-річний Віл Мірзаянов сказав, що не має жодних сумнівів, що за отруєння несе відповідальність президент РФ Владімір Путін, з огляду на те, як жорстко в Росії контролюються запаси цієї речовини під назвою «Новичок».

«Кремль весь час, як і всі злочинці, відкидає звинувачення – це нічого не значить», – сказав Мірзаянов.

Він також розповів, що роками працював над створенням, перевіркою та вдосконалення «Новичка», хімічної зброї, яку Росія таємно створювала на останніх етапах холодної війни. Ця зброя вдесятеро сильніша, ніж більш відома нервово-паралітична речовина XV.

Загалом було створено тонни цієї речовини, сказав хімік.

«Новичок» було винайдено, вивчено та досліджено, і в Росії було виготовлено його багато тонн. У світі про нього ніхто не знав», – зазначив Мірзаянов.

На початку 1990-х років, коли країни в усьому світі почали підписувати Конвенцію про хімічну зброю, багатонаціональну угоду, яка мала на меті припинити розробку та використання хімічної зброї, Мірзаянова обурило, що Росія приховала існування «Новичка».

Його було звільнено та заарештовано після того, як він опублікував інформацію про нервово-паралітичну речовину, яку так старанно приховували.

Після того він переїхав до США та написав книгу, в якій розповів про все, що знає про секретну програму хімічної зброї часів холодної війни в Росії.

Цю речовину виготовляють шляхом змішування нешкідливих речовин, що полегшило її виробництво для Росії, яка прикривала її виготовленням добрив для сільського господарства.

«Новичок» вражає нервову систему, не дозволяє жертвам дихати та викликає неймовірний біль, розповів Мірзаянов.

Крім того, він зазначив, що Путін обрав речовину, яка приносить багато болю, щоб, імовірно, налякати інших дисидентів.

За словами британської влади, Скрипаль та його донька Юлія наразі борються за своє життя після отруєння, яке відбулось 4 березня.

Прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей днями заявила, що «з великою часткою імовірності» за атакою стоїть Путін. Також вона дала Росії час до середи, щоб пояснити появу нервово-паралітичної речовини в Англії.

Російські чиновники назвали заяви Британії втягненням РФ до «циркового шоу».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті