Кабмін схвалив монетизацію пільг на проїзд для населення

Кабмін схвалив монетизацію пільг на проїзд для населення

Місцева влада оплачуватиме 30 поїздок на місяць

Кабмін схвалив монетизацію пільг на проїзд для населення
Фото: Уніан

Кабінет міністрів прийняв рішення про монетизацію пільг на проїзд усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах, повідомляє LB.ua.

Як зазначається, розмір щомісячної виплати готівкових коштів із місцевих бюджетів визначається шляхом множення середньої вартості проїзду в міському комунальному транспорті на 30 поїздок.

Водночас щомісячну виплату протягом 2 місяців з дня набрання чинності відповідної постанови Кабміну мають затвердити обласні та Київська міська державна адміністрація.

Фінансування витрат з переведення пільг у готівкові кошти буде здійснюватися за рахунок місцевих бюджетів.

Крім того, Кабмін затвердив порядок надання таких пільг у готівковій формі. Його дія поширюється на окремі категорії громадян, які мають право на пільги на проїзд. Органи місцевого самоврядування можуть розширити перелік таких осіб.

Також для осіб, які мають право на кілька пільг, призначається найбільша з них щомісячна готівкова виплата. Розмір таких виплат не враховується при розрахунку загального доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги.

Водночас для осіб, які мають право на пільги з оплати проїзду на міжміських маршрутах, розмір виплат збільшується на 20%. Для осіб з інвалідністю 1-й, 2-й групи і дітей з інвалідністю, які навчаються у вищих навчальних закладах, закладах загальної середньої та професійної освіти, розмір виплати подвоюється.

Нагадаємо, що з 1 січня 2018 року в Україні стартував перший етап монетизації субсидій на рівні підприємств – постачальників послуг. Для звичайних громадян це рішення поки нічого не змінює.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло