mind
МЕРТ пропонує відмовитись від кредитів з держбюджету для українських експортерів

МЕРТ пропонує відмовитись від кредитів з держбюджету для українських експортерів

Міністерство планує збільшити ефективність Експортно-кредитного агентства

МЕРТ пропонує відмовитись від кредитів з держбюджету для українських експортерів
Фото: Shutterstock

Мінекономрозвитку (МЕРТ) у рамках підтримки українського експорту пропонує відмовитись від кредитів з держбюджету як неефективного інструменту, та внести відповідні зміни до законодавства щодо ефективного функціонування Експортно-кредитного агентства (ЕКА). Про це йдеться в повідомленні на сайті міністерства.

Як зазначається, ініційований МЕРТ відповідний законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення ефективного функціонування Експортно-кредитного агентства» схвалив сьогодні Кабінет міністрів на черговому засіданні.

Так, документом передбачено розширення сфер підтримки експорту, узгодження принципів корпоративного управління із чинним законодавством, приведення термінів у відповідність з Директивою ЄС 98/29, відмову від кредитів з держбюджету як неефективного інструменту. Крім того, у документі уточнено низку норм закону з метою усунення різночитання, уточнено строки створення ЕКА, передбачено приєднання до рамкової домовленості та робочої групи Організації економічного розвитку та співробітництва (ОЕСР) у відповідності з міжнародною практикою.

«Ці зміни поліпшать можливості для наших експортерів та, зокрема, розширять перелік українських товарів з високою доданою вартістю, яка отримає додатковий захист від фінансових ризиків. Це підтримка зміни експорту з сировинного типу до експорту високотехнологічної продукції. Ці та інші можливості ЕКА є важливим інструментом підвищення конкурентоспроможності української продукції на зовнішніх ринках», – наголосив перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Зазначається,що запропоновані зміни до чинного законодавств є життєво необхідними для функціонування ЕКА.

Нагадаємо, на початку лютого цього року Кабмін створив Експортно-кредитне агентство, яке сприятиме переходу України від сировинного експорту до експорту товарів і послуг з доданою вартістю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті