mind
Клімкін допускає будівництво «Турецького потоку-3»

Клімкін допускає будівництво «Турецького потоку-3»

За даними МЗС, на сьогодні досягнута домовленість між Туреччиною і Росією про будівництво ще однієї гілки

Клімкін допускає будівництво 	«Турецького потоку-3»
Фото: pixabay.com

Міністр закордонних справ Павло Клімкін стурбований будівництвом 2-ї нитки морської ділянки газопроводу «Турецький потік» і не виключає будівництва 3-ї. Про це він заявив в ході засідання комітету Верховної Ради у закордонних справах, передають Українські Новини.

«Ми завжди б'ємося проти «Північного потоку-2». Але у нас є і інші загрози – це «Турецький потік». На сьогодні досягнута домовленість (хоча вона публічно не оголошена) між Туреччиною і Росією про будівництво 2-ї гілки. І це одна з причин угорської поведінки. Угорщина, за нашими даними, готова взяти приблизно половину обсягу 2-ї гілки, інша половина буде поширена між Балканськими країнами, в першу чергу Сербією, але також спрямована на інші ринки», – заявив міністр.

«Тут у нас є стратегія, працюємо і з американцями, і з тими, хто нам допомагає. Але зупинити 2-ю гілку нам буде складніше. Крім того, я не виключаю, хоча ймовірність цього зараз невисока, будівництво 3-й гілки. Росія тисне на Туреччину, але згоди Туреччини на сьогодні як такого немає «, – додав він.

Політична логіка будівництва ще двох гілок «Турецького потоку», за словами Клімкіна, не є раціональною.

Компанія «Газпром» (Росія) домовилася з компанією Allseas Group (Швейцарія) про будівництво першої нитки морської ділянки газопроводу «Турецький потік» з опціоном на укладання другої нитки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті