Євросоюз виділить 3 млрд євро на підтримку сирійських біженців у Туреччині

Євросоюз виділить 3 млрд євро на підтримку сирійських біженців у Туреччині

У Туреччині проживає загалом понад три з половиною мільйони біженців із Сирії

Євросоюз виділить 3 млрд євро на підтримку сирійських біженців у Туреччині
фото Shutterstock

Єврокомісія продовжить підтримувати сирійських біженців, які змушені були виїхати в Туреччину через військові дії в їх країні. ЄК узгодила виділення другого траншу розміром 3 млрд євро, йдеться на сайті організації.

Завдяки цим коштам 1,2 млн сирійських біженців отримують щомісячну грошову допомогу, а 500 тисяч дітей мають змогу навчатися безкоштовно у школах Туреччини, йдеться в повідомленні. Загалом у Туреччині проживає 3,5 млн біженців із Сирії.

Крім того, у співпраці з турецьким Мінохорони здоровʼя, фонд ЄС виділив 300 млн євро на надання медичних послуг біженцям, в тому числі було проведено вакцинацію 217 000 сирійських дітей.

Євросоюз виділяє не всю суму зі свого бюджету, а лише 1 млрд євро. Решту 2 млрд євро  складають внески країн-членів ЄС. Це другий транш фонду, перший переказ, який також склав 3 млрд євро, був здійснений у 2016 році.

«Комісія пропонує продовжити домовленість (щодо виплат – ред.) для продовження успішної та ефективної роботи фонду з реалізації проектів, спрямованих на допомогу біженцям в Туреччині», – вказують в Єврокомісії.

Минулого місяця президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган розкритикував ЄС, оскільки, на його думку, блок не виконав своїх фінансових зобов’язань перед туреччиною і виділив на біженців замість обіцяних 6 млрд євро лише 900 млн євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті