У США учні й студенти масово вийшли на вулиці, протестуючи проти права на зброю (ФОТО, ВІДЕО)

У США учні й студенти масово вийшли на вулиці, протестуючи проти права на зброю (ФОТО, ВІДЕО)

«Думок і молитв уже недостатньо» - учні вимагають змінити законодавство

У США учні й студенти масово вийшли на вулиці, протестуючи проти права на зброю (ФОТО, ВІДЕО)
Twitter @didikins4life

Студенти та учні навчальних закладів США сьогодні вийшли на масштабний всеамериканський протест «від узбережжя до узбережжя» проти дозволу на вільне володіння зброєю, внаслідок чого в школах зростає рівень насильства, пише Reuters.

Зокрема, каталізатором акції стала стрілянина в школі «Марджорі Стоунман Дуглас» в місті Паркленд (штат Флорида), яка стала лише однією з сотень подібних випадків убивства учнів, які продовжуються в США вже два десятиліття (починаючи з трагедії в школі «Колумбайн» у 1999 році).

У США учні й студенти масово вийшли на вулиці, протестуючи проти вільного володіння зброєю
Сидячий протест біля Білого дому
Twitter @WomensMarchY

Зібравшись на акцію протесту, учні вигукують слогани «Досить мовчати», «Хіба ви не чуєте, як кричать діти?», «Ми хочемо змін». Рух отримав назву #ENOUGH National School Walkout («Досить», Національний шкільний бунт). Його мета – вплинути на федеральних і державних законодавців, щоб посилити закони про право власності на зброю, незважаючи на шалений опір Національної стрілецької асоціації, потужної лобістської групи, що захищає право на зброю.

Школа Granada Hills в Лос-Анджелесі. Учні виклали на стадіоні слово ENOUGH своїми тілами.

Деякі студенти одягнуті в помаранчевий одяг – офіційний колір руху #ENOUGH. Оранжевий колір спеціально носять мисливці, щоб виділятися на полюванні і уникнути випадкового пострілу.

Більше відео від Reuters:

 Перші протести почалися о 10.00 зі східного узбережжя, і в цей же час мали початися в кожному часовому поясі. За задумом, по всіх школах країни протестні акції  мали тривати 17 хвилин – за кількістю загиблих у стрілянині в школі Флориди, яку вчинив колишній учень цієї школи, забравши життя 17 учнів.

Однак протести тривали значно довше й перемістилися на центральні вулиці міст. Загалом до акцій протесту приєдналося 2500 шкіл і вузів.

У США учні й студенти масово вийшли на вулиці, протестуючи проти вільного володіння зброєю
Montclair High School
Twitter Bank$ @Dbanksy42

Адміністрація деяких шкіл не давала дозволу учням на участь у мітингу і попередила про сувору дисциплінарну відповідальність. Незважаючи на це, багато учнів залишили навчання в школах, щоб вийти на акцію.

«Ці діти не зупиняться»:

«Думок та молитв недостатньо», – стверджують учасники акції. Натякаючи тим самим на дописи в Twitter Дональда Трампа – до речі, ярого прихильника володіння зброєю, – який висловлює такими стандартними словами співчуття, інколи плутаючи місто і школу, де було вчинено чергове насильство.

«Наше прагнення до змін сильніше, ніж ваш страх мінятися».

Спочатку Трамп поклав провину за стрілянину у школі Флориди на ФБР і Росію. Потім у нього зʼявилася ідея запровадити в школах обовʼязкове носіння зброї для вчителів. Втім, вчителям ця ідея не сподобалася і здалася схожою на порядки в концтаборах.

Раніше повідомлялося, що американські школярі хочуть покинути навчання на знак протесту проти носіння зброї.

Ще один масштабний мітинг організатори протесту планують провести 24 березня у Вашингтоні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті