Призначення Денисової депутати планують оскаржувати в КС через порушення процедури її обрання
Крім того, її родину підозрюють у веденні бізнесу в окупованому Криму

Звернення до Конституційного суду України щодо скасування рішення парламенту про призначення народного депутата з фракції «Народний фронт» Людмили Денисової уповноваженим з прав людини готують у Верховній Раді, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на народного депутата фракції «Блок Петра Порошенка» Мустафу Найєма.
«Ми вважаємо, що було порушення законодавства, було порушення всіх норм, в тому числі міжнародних, щодо незалежності омбудсмена. Ми будемо звертатися, вже зараз готуємо подання, в Конституційний Суд щодо порушення законодавства під час прийняття цього рішення», – сказав він.
Народний депутат пояснив, що, по-перше, був порушений профільний закон про уповноваженого з прав людини, який передбачає, що голосування за омбудсмена відбувається таємно, через бюлетені. По-друге, він також зазначив, що 6 червня 2017 року вийшов термін, коли подані кандидатури, які розглядали в сесійній залі 15 березня, могли бути винесені на голосування.
Крім того, Найем підкреслив, що Паризькі принципи ООН передбачають, що органи, які стежать за дотриманням прав людини, не повинні бути політично заангажованими. «Пані Денисова навіть не вийшла з партії, вона призупинила членство в партії», – пояснив політик.
Також, за даними Bihus.info, новопризначена уповноважена з прав людини в Україні Людмила Денісова є однією з контролерів ТОВ «Будівельна компанія «Кримзалізобетон», що після анексії півострова була перереєстрована на російську податкову. Крім того, Її доньки також значаться серед засновників ще 5 кримських компаній, додає видання.
Крім того, видання повідомляє, що зазначена російська компанія відсутня в деклараціях Людмили Денісової за 2015 и 2016 роки. Так, у коментарі журналістам програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» свою причетність до неї Денисова заперечила та заявила, що після анексії Криму Росією всі її активи було націоналізовано, тому ні вона, ні її родина не ведуть бізнес на півострові.
Нагадаємо: Верховна рада 15 березня 2018 року призначила Денисову уповноваженим з прав людини. Новообраний омбудсмен заявила, що написала відповідну заяву про припинення членства в партії «Народний фронт». Водночас вона нагадала, що, згідно з законом про уповноваженого з прав людини, не можна приймати присягу омбудсмена, поки вона є «членом партії і за сумісництвом народним депутатом».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].