Юрфірма Mossack Fonseca, фігурант «панамських паперів», закрилася через офшорний скандал
Компанія має намір продемонструвати, що з їх сторони ніяких порушень законів не було

Юридична компанія Mossack Fonseca , яка опинилася в центрі офшорного скандалу після розслідування стосовно так званих «Панамських документів», оголосила про своє закриття.
Про це повідомиляє dt.ua з посиланням на Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ).
«Погіршення репутації, кампанія в засобах масової інформації, фінансова облога і незаконні дії деяких представників панамської влади завдали непоправної шкоди, обов'язковим наслідком чого є повне припинення діяльності», – йдеться у заяві юридичної компанії.
У заяві, розісланій клієнтам в листопаді 2017 року, яке, очевидно, передбачала закриття фірми, представники Mossack Fonseca повідомили, що їм необхідно «значно скоротити» персонал компанії через зміни в законах і «несприятливе ділове середовище».
При цьому в Mossack Fonseca заявили, що будуть продовжувати вимагати справедливості і співпрацювати з владою, щоб продемонструвати, що ніякого порушення законів не було.
Панамська юридична компанія Mossack Fonseca має понад 40 офісів по всьому світу від Британських Віргінських островів до Нової Зеландії.
У квітні 2016 року компанія опинилася в центрі скандалу після того, як Міжнародний консорціум журналістських розслідувань оприлюднив так звані «панамські документи» – витяги з понад 11 млн документів стосовно офшорних компаній, зареєстрованих цією юридичною фірмою, та їх власників.
У розслідуванні фігурували 12 нинішніх і колишніх глав держав, серед яких і російський президент Путін, і щонайменше 60 осіб, пов'язаних зі світовими лідерами
Президент України Петро Порошенко також став фігурантом розслідування. Журналісти заявляли, що він не передав свої активи в траст, як обіцяв, а почав реструктуризацію належних йому активів компанії Roshen, створивши для цього три офшорні компанії. Печерський райсуд Києва зобов'язав Генпрокуратуру взятися за заяву щодо офшорної компанії Intraco, яку пов'язували з президентом.
Однак Верховна Рада відмовилася створити тимчасову слідчу комісію з розслідування офшорного скандалу. За відповідний проект проголосували лише 108 народних депутатів при необхідних 226-ти.
Раніше повідомлялося, що німецьке бюро по боротьбі зі злочинністю придбало «панамські документи»: правоохоронці збираються притягнути до відповідальності тих, хто в них фігурує.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].