Юрфірма Mossack Fonseca, фігурант «панамських паперів», закрилася через офшорний скандал

Юрфірма Mossack Fonseca, фігурант «панамських паперів», закрилася через офшорний скандал

Компанія має намір продемонструвати, що з їх сторони ніяких порушень законів не було

Юрфірма Mossack Fonseca, фігурант «панамських паперів», закрилася через офшорний скандал
Twitter @MossackFonseca_

Юридична компанія Mossack Fonseca , яка опинилася в центрі офшорного скандалу після розслідування стосовно так званих «Панамських документів», оголосила про своє закриття.

Про це повідомиляє dt.ua з посиланням на Міжнародний консорціум журналістських розслідувань (ICIJ).

«Погіршення репутації, кампанія в засобах масової інформації, фінансова облога і незаконні дії деяких представників панамської влади завдали непоправної шкоди, обов'язковим наслідком чого є повне припинення діяльності», – йдеться у заяві юридичної компанії.

У заяві, розісланій клієнтам в листопаді 2017 року, яке, очевидно, передбачала закриття фірми, представники Mossack Fonseca повідомили, що їм необхідно «значно скоротити» персонал компанії через зміни в законах і «несприятливе ділове середовище».

При цьому в Mossack Fonseca заявили, що будуть продовжувати вимагати справедливості і співпрацювати з владою, щоб продемонструвати, що ніякого порушення законів не було.

Панамська юридична компанія Mossack Fonseca має понад 40 офісів по всьому світу від Британських Віргінських островів до Нової Зеландії.

У квітні 2016 року компанія опинилася в центрі скандалу після того, як Міжнародний консорціум журналістських розслідувань оприлюднив так звані «панамські документи» – витяги з понад 11 млн документів стосовно офшорних компаній, зареєстрованих цією юридичною фірмою, та їх власників.

У розслідуванні фігурували 12 нинішніх і колишніх глав держав, серед яких і російський президент Путін, і щонайменше 60 осіб, пов'язаних зі світовими лідерами

Президент України Петро Порошенко також став фігурантом розслідування. Журналісти заявляли, що він не передав свої активи в траст, як обіцяв, а почав реструктуризацію належних йому активів компанії Roshen, створивши для цього три офшорні компанії. Печерський райсуд Києва зобов'язав Генпрокуратуру взятися за заяву щодо офшорної компанії Intraco, яку пов'язували з президентом.

Однак Верховна Рада відмовилася створити тимчасову слідчу комісію з розслідування офшорного скандалу. За відповідний проект проголосували лише 108 народних депутатів при необхідних 226-ти.

Раніше повідомлялося, що німецьке бюро по боротьбі зі злочинністю придбало «панамські документи»: правоохоронці збираються притягнути до відповідальності тих, хто в них фігурує.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло