Українським авіапасажирам мали компенсувати 266 млн грн за останні 4 роки

Українським авіапасажирам мали компенсувати 266 млн грн за останні 4 роки

Мова йде про постанову ЄС, яка передбачає компенсацію до 600 євро

Українським авіапасажирам мали компенсувати 266 млн грн за останні 4 роки
Фото: Shutterstock

Протягом останніх 4 років від затримок, відмін і овербукинга рейсів, що з'єднують Україну з країнами Євросоюзу, постраждали 26 784 особи. При цьому 54% всіх авіапасажирів, які постраждали від зірваних європейських рейсів, припадає на 2016 рік (14 486 осіб). Про це стало відомо з дослідження міжнародного сервісу виплати компенсацій AirHelp, який відстоює права авіапасажирів всього світу.

Фахівці AirHelp дізналися, скільки було скасовано і затримано рейсів, що підпадають під дію постанови ЄС №261 / 2004. Згідно з постановою, затримані й скасовані рейси, які виконували українські перевізники, і перельоти європейських авіакомпаній, в яких Україна була як відправним пунктом, так і пунктом прибуття, передбачають компенсацію до 600 євро. Також компенсація передбачається у разі відмови в перевезенні або виникненні проблем із багажем під час перельоту.

На 2016 рік також припало найбільше випадків скасувань, затримок і овербукинга рейсів, а також виникнення проблем з багажем під час авіаперельоту: 247 із загальної кількості в 463 рейси.

Загальна сума компенсації, передбаченої постановою ЄС 261, яка належить українським авіапасажирам за європейські перельоти, зірвані з 2015 по 2018 рік, становить понад 8 млн євро (або понад 266 млн грн).

З моменту заснування у 2013 році компанія AirHelp допомогла більш ніж 5 млн авіамандрівників домогтися  компенсацій на загальну суму понад 300 млн євро. AirHelp пропонує свої послуги на 16 мовах і в 30 країнах і має представництва по всьому світу, в яких працює понад 500 осіб.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло