Європарламент ухвалив законодавчі зміни, що ускладнюють будівництво «Північного потоку-2»
Завдяки новим поправкам Єврокомісія може контролювати всі трубопроводи, що йдуть з третіх країн

Депутати Європарламенту підтримали поправки в газові директиви, які повинні перешкодити будівництву газопроводу «Північний потік-2», повідомляє Reuters.
Комітет Європарламенту з питань промисловості та енергетики у середу 21 березня підтримав поправки в Газову директиву ЄС, розроблену Єврокомісією. Пропозиції ЄК дозволять посилити контроль з боку Брюсселя за міжнародними газопроводами, включаючи «Північний потік-2».
За відповідну пропозицію Єврокомісії проголосував 41 депутат Європарламенту, 13 висловилися проти, ще дев'ять утрималися.
Пропозицію Комісії підтримали східноєвропейські і балтійські країни, які побоюються, що трубопровід протяжністю 1225 км знівелює зусилля ЄС щодо диверсифікації поставок газу і скорочення залежності від Москви, а також послабить підтримку України з боку Євросоюзу, позбавляючи її транзиту газу.
Прихильники трубопроводу, в тому числі Німеччина, виступають проти внесення поправок і вважають їх спробою блокувати Nord streem-2, який вони вважають суто комерційним проектом, що дозволить перекачування 55 млрд кубометрів газу щороку під Балтійським морем.
Нагадаємо, 8 листопада минулого року Єврокомісія внесла пропозицію про зміни в Газову директиву. Поправки передбачають застосування основних принципів загальноєвропейського енергетичного законодавства до всіх газопроводів, які йдуть з третіх країн через територію Євросоюзу – наявних і тих, які будуть побудовані в майбутньому.
Якщо поправки затвердять, то вони торкнуться, крім Росії, ще як мінімум 6-7 держав – Алжиру, Лівії, Марокко, Норвегії, Тунісу, Великобританії (після Brexit).
Ці поправки дадуть Єврокомісії інструмент для обмеження, а можливо, і повного блокування поставок газу по «Північному потоку-2».
Зазначається, що підтримка поправок комітетом – лише початок процесу. Їх ще має схвалити пленарна сесія Європарламенту, а потім Рада ЄС.
Нагадаємо, Держдепартамент пригрозив санкціями компаніям, які беруть участь у будівництві «Північного потоку-2».
Як повідомлялося, Литва, Польща та Латвія підписали заяву проти «Північного потоку-2». Наступного дня до них приєдналася Естонія.
А заступник глави міністерства закордонних справ Польщі Конрад Шиманьський оголосив, що Польща має намір закликати Німеччину відмовитися від реалізації проекту будівництва газопроводу «Північний потік-2» через справу про отруєння Скрипаля.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].