Європарламент ухвалив законодавчі зміни, що ускладнюють будівництво «Північного потоку-2»

Європарламент ухвалив законодавчі зміни, що ускладнюють будівництво «Північного потоку-2»

Завдяки новим поправкам Єврокомісія може контролювати всі трубопроводи, що йдуть з третіх країн

Європарламент ухвалив законодавчі зміни, що ускладнюють будівництво «Північного потоку-2»
фото Shutterstock

Депутати Європарламенту підтримали поправки в газові директиви, які повинні перешкодити будівництву газопроводу «Північний потік-2», повідомляє Reuters.

Комітет Європарламенту з питань промисловості та енергетики у середу 21 березня підтримав поправки в Газову директиву ЄС, розроблену Єврокомісією. Пропозиції ЄК дозволять посилити контроль з боку Брюсселя за міжнародними газопроводами, включаючи «Північний потік-2».

За відповідну пропозицію Єврокомісії проголосував 41 депутат Європарламенту, 13 висловилися проти, ще дев'ять утрималися.

Пропозицію Комісії підтримали східноєвропейські і балтійські країни, які побоюються, що трубопровід протяжністю 1225 км знівелює зусилля ЄС щодо диверсифікації поставок газу і скорочення залежності від Москви, а також послабить підтримку України з боку Євросоюзу, позбавляючи її транзиту газу.

Прихильники трубопроводу, в тому числі Німеччина, виступають проти внесення поправок і вважають їх спробою блокувати Nord streem-2, який вони вважають суто комерційним проектом, що дозволить перекачування 55 млрд кубометрів газу щороку під Балтійським морем.

Нагадаємо, 8 листопада минулого року Єврокомісія внесла пропозицію про зміни в Газову директиву. Поправки передбачають застосування основних принципів загальноєвропейського енергетичного законодавства до всіх газопроводів, які йдуть з третіх країн через територію Євросоюзу – наявних і тих, які будуть побудовані в майбутньому.

Якщо поправки затвердять, то вони торкнуться, крім Росії, ще як мінімум 6-7 держав – Алжиру, Лівії, Марокко, Норвегії, Тунісу, Великобританії (після Brexit).

Ці поправки дадуть Єврокомісії інструмент для обмеження, а можливо, і повного блокування поставок газу по «Північному потоку-2».

Зазначається, що підтримка поправок комітетом – лише початок процесу. Їх ще має схвалити пленарна сесія Європарламенту, а потім Рада ЄС.

Нагадаємо, Держдепартамент пригрозив санкціями компаніям, які беруть участь у будівництві «Північного потоку-2».

Як повідомлялося, Литва, Польща та Латвія підписали заяву проти «Північного потоку-2». Наступного дня до них приєдналася Естонія.

А заступник глави міністерства закордонних справ Польщі Конрад Шиманьський оголосив, що Польща має намір закликати Німеччину відмовитися від реалізації проекту будівництва газопроводу «Північний потік-2» через справу про отруєння Скрипаля.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло