Захворіло у світі
160,343,184
Померло у світі
3,331,844
Вилікувалось у світі
138,122,966
Захворіло в Україні
2,129,073
Померло в Україні
46,987
Вилікувалось в Україні
1,797,136
Рада визнала нелегітимними вибори президента Росії в окупованому Криму

Рада визнала нелегітимними вибори президента Росії в окупованому Криму

За відповідну заяву проголосувало 255 народних депутатів

Рада визнала нелегітимними вибори президента Росії в окупованому Криму
Фото: Уніан

Верховна Рада визнала протиправною організацію голосування в рамках виборів президента Російської Федерації в окупованому Росією Криму й не визнала легітимність цих виборів, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Відповідний проект постанови (№8168-1) підтримали 255 народних депутатів України на пленарному засіданні в четвер.

Як зазначається в документі, результати незаконного голосування на виборах президента Російської Федерації в Криму і Севастополі є нікчемними і не мають ніяких правових наслідків.

«Вони (результати голосування. – Mind) також жодним чином не можуть свідчити, або якимось чином бути використані як свідчення якоїсь зміни статусу тимчасово окупованих територій України – Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, визначеного Конституцією і законами України», – йдеться в заяві.

Також народні депутати України наголошують, що істотне обмеження виборчих прав громадян під час зазначених виборів, створення нерівних умов для кандидатів і відсутність справжнього вибору, про які йдеться в попередніх висновках Бюро з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співробітництва в Європі, а також неправомірне зарахування понад 1 млн голосів з окупованого Криму, що «істотно спотворюють результати голосування на виборах президента РФ в цілому, закономірно піддаючи сумніву їх легітимність».

Верховна Рада також закликала міжнародне співтовариство застосувати додаткові санкції проти Російської Федерації та персональні обмеження щодо осіб, причетних до організації та проведення незаконного голосування в Криму.

Нагадаємо:18 березня в Росії відбулися вибори президента. Голосування тривало з 8:00 до 20:00 вечора за місцевим часом на 97 тисячах виборчих дільниць. Президент Росії обирається на шестирічний термін. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті