Войовничий, рішучий та безкомпромісний: яким є новий радник Трампа Джон Болтон
Наступник Макмастера готовий за потреби завдати удару по КНДР та Ірану й виступає за рішучі дії проти Росії

Джон Болтон, який вже 9 квітня стане новим радником президента США Дональда Трампа з питань національної безпеки, є твердим захисником американської влади та прибічником поширення її за кордоном.
ВВС зазначає: це п’ять речей, у які він вірить.
- Попереджальний удар по Північний Кореї є виправданим.
Новий радник з національної безпеки дав зрозуміти, що він вважає, що Північна Корея та її ядерна програма є «неминучою загрозою для США. «Враховуючи прогалини в розвідці США щодо КНДР, ми не маємо чекати до останньої хвилини», – повідомляв він виданню Wall Street Journal.
«Для Сполучених Штатів є цілком законним реагувати на нинішню «необхідність», яку створює ядерна зброя Північної Кореї, здійсненням першого удару», – сказав він.
- Бомбардування Ірану є також цілком імовірним.
Трамп позбавився держсекретаря Рекса Тіллерсона через їх протиріччя щодо іранської ядерної угоди, яку президент публічно неодноразово критикував.
У Болтоні Трамп знайшов людину з більш близькими поглядами.
Раніше Болтон критикував Барака Обаму за те, що він погодився на міжнародну ядерну угоду з Іраном у 2015 році, заявивши, що текст угоди «створив величезні лазівки, а Іран зараз управляє своїми ракетними та ядерними програмами прямо через них».
«Часу надзвичайно мало, але удар все ще може принести успіх», – сказав він, виправдовуючи дії Ізраїлю.
- Болтон не є прихильником ООН.
«Організації Об’єднаних Націй немає, – сказав Болтон у 1994 році. – Є міжнародна спільнота, яку іноді може очолювати єдина реальна влада, яка залишилася у світі, і це Сполучені Штати, коли це відповідає нашим інтересам та коли ми можемо змусити інших іти разом з нами».
Видання The Economist назвало його «найбільш суперечливим послом, який коли-небудь представляв Америку в ООН», втім його хвалили за нестримне бажання реформувати організацію .
- Війна в Іраку не була помилкою
Всього кілька тижнів тому президент Трамп назвав вторгнення США в Ірак у 2003 році «найгіршим за весь час рішенням». Приблизно у той же час Болтон ці дії США підтримав.
«Якби ви знали усе те, що знаєте сьогодні, звичайно ви б прийняли інше рішення, але я б все одно повалив режим Саддама Хусейна, який являв собою загрозу миру та стабільності в регіоні», – цитує його Washington Post.
- Питання Росії треба вирішувати рішуче
Болтон описав втручання Росії у вибори в 2016 році як «справжній військовий акт, який Вашингтон ніколи не потерпить».
У липні 2017 року, коли Трамп зустрічався з президентом РФ Владіміром Путіним, та коли російський лідер відхрещувався від втручання, Болтон писав, що він «бреше в кращих традиціях КДБ». Зовсім нещодавно, після отруєння подвійного агента Сергій Скрипаля, Болтон сказав, що Захід має дати «дуже сильну відповідь».
Нагадаємо: президент США Дональд Трамп відправив у відставку Герберта Макмастера з посади радника президента з національної безпеки. На його місце 9 квітня буде призначено Джона Болтона.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].