Профспілки «Електронмаш» спростовують звинувачення на адресу керівництва підприємства

Профспілки «Електронмаш» спростовують звинувачення на адресу керівництва підприємства

Директор підприємства вимагає скасувати наказ МЕРТ щодо звільнення його з посади

Профспілки «Електронмаш» спростовують звинувачення на адресу керівництва підприємства
Фото: spfu.gov.ua

Первинна профспілкова організація Державного підприємства «Електронмаш» спростовує звинувачення на адресу директора підприємства Віктора Мови щодо незаконного привласнення майна на понад 60 млн грн та незаконну приватизацію активів ДП і звинувачує у незаконних діях уповноважений орган управління – Мінекономрозвитку.

Про це йдеться у інформаційній довідці профспілок підприємства, надісланій на адресу Mind, і додається, що директор підприємства вимагає скасувати відповідний наказ Мінекономрозвитку (МЕРТ) щодо його звільнення з посади.

Профспілки «Електронмаш» спростовують звинувачення на адресу керівництва підприємства
Фото: Первинної профспілкової організації ДП «Електронмаш»

Як зазначається, на теперішній час в Господарському суді розглядається 2 справи за позовами профспілок «Електронмаш» до МЕРТ та Фонду державного майна України, предметами яких є порушення норм законодавства протягом понад 20- ти років вище згаданих органів виконавчої влади України що стосуються визнання частки власності членів трудового колективу в майні ДП «Електронмаш» та протиправності при винесенні незаконних рішень.

«Враховуючи той факт, що керівництво Підприємства всі ці роки докладало всі можливі зусилля у визнанні частки членів трудового колективу в майні ДП «Електронмаш» та стояло на шляху втілення протиправних задумів органу управління та органу приватизації, 23 березня 2018 року Міністерством економічного розвитку і торгівлі України був винесений наказ № 35-п, яким директора Мову В.І. було звільнено з посади без зазначення законних на те підстав», – йдеться у інформаційній довідці.

Так, на вимогу Мови терміново припинити посягання на його права та інтереси та скасувати протиправний та протизаконний наказ № 35-п від 23 березня 2018 року, що стосується звільнення з посади директора ДП «Електронмаш» жодної відповіді так отримано не було.

Як зазначається у довідці профспілок ДП, уповноважений орган управління – Мінкономрозвитку за допомогою приватного нотаріуса здійснило реєстраційні дії щодо внесення змін: повного найменування, скороченого найменування, органу, до сфери управління якого належить юридична особа, складу або інформації про засновників та , статутного або складеного капіталу,  а саме збільшено розмір статутного капіталу з 43, 118 млн грн до 108,183 млн грн.

«Враховуючи той факт, що в рішенні Мінекономрозвитку відсутні посилання на джерело збільшення статутного капіталу та те, що станом на 2018 рік на рахунок Підприємства грошові кошти у розмірі 65, 065 млн грн. так і не надходили, слід звернути увагу Суду, що Відповідач (Мінекономрозвитку – Mind) вирішив на власний розсуд протиправно перетворити частку членів трудового колективу у розмірі 64, 675 млн грн., яка визначена в балансі Підприємства, на державну власність», – йдеться у інформації профспілок ДП.

Так, у ДП пояснюють, що уповноважений орган управління, збільшуючи статутний капітал повинен був направити кошти у розмірі 65, 065 млн грн. на рахунок Підприємства, чого виконано так і не було.

Нагадаємо, сьогодні МЕРТ оприлюднив повідомлення про звільнення директора ДП «Електронмаш» Віктора Мови із займаної посади через розтрату через незаконне привласнення майна на понад 60 млн грн та незаконну приватизацію активів на користь підприємства, засновником якого є родич зазначеного директора ДП.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло