МЕРТ звільнило директора ДП «Електронмаш» через незаконне привласнення майна на понад 60 млн грн

МЕРТ звільнило директора ДП «Електронмаш» через незаконне привласнення майна на понад 60 млн грн

Також через незаконну приватизацію активів на користь підприємства, засновником якого є родич екс-директора ДП

МЕРТ звільнило директора ДП «Електронмаш» через незаконне привласнення майна на понад 60 млн грн
Фото: spfu.gov.ua

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ)  26 березня 2018 року звільнило директора державного підприємства «Електронмаш» Віктора Мову з посади у зв’язку зі зловживаннями владою і службовим становищем і найближчим часом оголосить відкритий конкурс на зайняття цієї посади, йдеться в повідомленні на сайті МЕРТ.

МЕРТ звільнило директора ДП «Електронмаш» через незаконне привласнення майна на понад 60 млн грн
Фото: Elektronmash

Як зазначається, інформація про зловживання та порушення надійшла до міністерства від Служби безпеки України. За даними СБУ, під час перебування на посаді директора підприємства Мова разом з іншими посадовими особами підприємства з 2000 року незаконно привласнили державне майно на суму понад 60 млн грн, а також незаконно приватизували виробничі приміщення загальною площею понад 88 384,4 кв. м, оздоровчий табір та інші активи на користь підприємства, засновником якого є родич екс-директора ДП.

За отриманою інформацією, керівництво ДП «Електронмаш» регулярно проводило закупівлі товарів та послуг з порушеннями, часто за завищеними цінами в одних і тих самих приватних структур,  пов'язаних зі звільненим екс-директором ДП.

Серед зловживань, виявлених правоохоронними органами на ДП «Електронмаш» під час діяльності Мови є також придбання протягом 2015–2016 року різних товарів на суму 31 239 млн грн за кошти підприємства для власних потреб, незаконна розтрата коштів ДП через передачу електромереж підприємства у користування приватним комерційним структурам без подальшої оплати за неї, недотримання вимоги щодо публічності звіту держпідприємства про діяльність тощо.

Крім того, з 2016 року МЕРТ неодноразово зверталося до керівництва ДП та його директора, зокрема, з вимогою надати пояснення по низці сумнівних операцій, а також припинити порушення та сприяти проведенню аудиту на підприємстві з метою визначення фактичної вартості земельної ділянки, нерухомості підприємства та незалежної оцінки його діяльності.

Проте вимоги та вказівки міністерства на підприємстві не були виконані, внаслідок чого МЕРТ прийняло рішення про відсторонення та подальше звільнення Віктора Мови.

З 26 березня 2018 року на підприємстві призначено тимчасового виконувача обов'язків директора, якому доручено зібрати детальну інформацію про діяльність ДП «Електронмаш» за період з 2000 року та передати її до МЕРТ та правоохоронних органів для належної правової оцінки й вжиття заходів реагування.

Водночас, первинна профспілкова організація Державного підприємства «Електронмаш» спростовує звинувачення на адресу директора підприємства Віктора Мови щодо незаконного привласнення майна на понад 60 млн грн та незаконну приватизацію активів ДП і звинувачує у незаконних діях уповноважений орган управління – Мінекономрозвитку

ДП «Електронмаш» створене 1965 року на базі заводу електронних обчислювальних та керуючих машин і випускає, зокрема, прилади живлення бортових електромереж міського транспорту: тролейбусів, трамваїв, вагонів метрополітену та пасажирських вагонів залізниці – а також побутові лічильники природного газу, контрольно-касові апарати для підприємств торгівлі, громадського харчування та сфери послуг.

ДП передане до сфери управління МЕРТ у 2014 році зі сфери управління Міністерства промислової політики й включене до групи підприємств, які підлягають приватизації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло