«Нафтогаз»: дозвіл Німеччини на будівництво «Північного потоку – 2» неприємний, але прогнозований

«Нафтогаз»: дозвіл Німеччини на будівництво «Північного потоку – 2» неприємний, але прогнозований

Найкращий захист для України – завершення реформи газового ринку

«Нафтогаз»: дозвіл Німеччини на будівництво «Північного потоку – 2» неприємний, але прогнозований
Фото: Shutterstock

ПАТ «Нафтогаз України» відреагував на видачу Німеччиною останнього дозволу на будівництво «Північного потоку – 2» у 30-кілометровій зоні у виключній економічній зоні та назвав це неприємною, але прогнозованою поступкою.

Про це компанія повідомила на своїй сторінці у Facebook.


«Це неприємний, але прогнозований поступ. Протидію він не зупиняє. Найкращий захист для України, який допоможе нам і нашим союзникам, – завершення реформи газового ринку. Боротьба триває», – йдеться у повідомленні компанії.

Так, «Нафтогаз» нагадав, що офіційна Німеччина наполегливо називає цей проект «виключно комерційним» і вважає його справою, обмеженою інтересами кількох компаній, з відповідним регуляторним режимом. «Єврокомісія, Європарламент, більшість країн ЄС, Україна, США, Канада та значна частина німецького політикуму так не вважають. Мантра про «виключну комерційність», очевидно, не знімає ризиків цього проекту для енергетичної та національної безпеки Європи», – зазначають у «Нафтогазі».

Нагадаємо, вчора, 27 березня 2018 року, компанія Nord Stream 2 AG отримала дозвіл на будівництво і експлуатацію газопроводу «Північний потік – 2» у виключній економічній зоні Німеччини.

Так, німецьке федеральне відомство з судноплавства і гідрографії видало дозвіл на будівництво 30-кілометрової ділянки відповідно до Гірничого закону Німеччини.

Газопровід «Північний потік – 2» планується прокласти Балтійським морем, з’єднавши постачальників у Росії зі споживачами в Європі, його довжина дорівнюватиме більш ніж 1200 км. Передбачається, що пропускна здатність газопроводу складе 55 млрд куб. м газу на рік. Вартість проекту оцінюється майже в 10 млрд євро.

Нагадаємо, напередодні Європарламент прийняв поправки до газової директиви ЄС, які перешкоджають будівництву «Північного потоку – 2».

Більше про ситуацію навколо будівництва газопроводу – в інтерв'ю Mind з Михайлом Корчемкіним «Щоб сильніше нашкодити Росії, треба дозволити будівництво «Північного потоку – 2».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло