«Країн-друзів» РФ стає менше: Чорногорія та Словаччина також видворили російських дипломатів

«Країн-друзів» РФ стає менше: Чорногорія та Словаччина також видворили російських дипломатів

У Чорногорії відкликали згоду на призначення почесного консула РФ у зв’язку зі справою отруєння Скрипаля

«Країн-друзів» РФ стає менше: Чорногорія та Словаччина також видворили російських дипломатів
Фото: Shutterstock

Уряд Чорногорії оголосив одного російського дипломата персоною нон ґрата та відкликав згоду на призначення почесного консулу РФ у зв’язку із справою про отруєння екс-співробітника російського ГРУ та подвійного агента Сергія Скрипаля. Про це йдеться в повідомленні на сайті уряду Чорногорії.

Зазначається, що російський дипломат має покинути територію країни протягом семи днів.

«Чорногорія прийняла це рішення в координації з нашими союзниками і у відповідності із заходами, які були прийняті членами Євросоюзу та НАТО у зв’язку із застосуванням хімічної зброї на території Великобританії, яке було невідкладно засуджено урядом Чорногорії, на знак солідарності з нашими британськими партнерами», – зазначається в повідомленні.

Як повідомляє «РИА», Словаччина також висловила солідарність із Великобританією та прийняла рішення щодо відкликання свого посла з Москви.

Нагадаємо: слідом за Британією, яка через справу про отруєння Сергія Скрипаля та його доньки нервово-паралітичною речовиною «Новичок» видворила 23 російських дипломатів, рішення про відкликання своїх дипломатів прийняли уряди понад 20 країн, серед яких Україна, США та Ісландія.

Втім, деякі країни ЄС, такі як Австрія, вирішили дотримуватись нейтралітету в цьому питанні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло