Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
Верховна Рада відмовилась скасовувати е-декларування громадських активістів

Верховна Рада відмовилась скасовувати е-декларування громадських активістів

Народні депутати відхили та відмовились розглядати низку відповідних законопроектів

Верховна Рада відмовилась скасовувати е-декларування громадських активістів
Фото: УНІАН

Верховна Рада України відхилила у першому читанні президентський законопроект №6674 і законопроект №6271 (один з авторів – лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко), які пропонували скасувати для громадських активістів електронне декларування (е-декларування), повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як зазначається, після обговорення цих законопроектів і після того, як Верховна Рада України їх не підтримала в першому читанні, спікер запропонував їх відправити на доопрацювання до профільного комітету, однак з цією пропозицією народні депутати теж не погодилися.

Також народні депутати відмовилися включити до порядку денного сесії низку законопроектів щодо скасування зобов'язання подавати електронні декларації представниками антикорупційних громадських організацій, аналогічні тим, які перед цим відхилили.

Зокрема, народні депутати не дали достатньої кількості голосів (226 голосів) для включення до порядку денного законопроектів №№ 8120 і 8120-1, автори яких пропонували відкласти на рік і до липня цього року відповідно подання е-декларації для цієї категорії громадян.

Крім того, також не набрав необхідної кількості голосів для включення до порядку денного законопроект № 8209-1, згідно з яким запропоновано скасувати зобов'язання подавати е-декларації для антикорупціонерів.

Таким чином Верховна Рада завершила розгляд питання подання е-декларацій представниками громадських організацій, не прийнявши жодного рішення.

«Це один з тих днів, коли мені, на жаль, соромно за наші рішення, які ми прийняли у Верховній Раді. Це повна невідповідність того, що ми говоримо на ефірах і як відбуваються наше голосування в залі. Але блок питань, які ми внесли до порядку, ми розглянули. Обговорення всіх цих питань завершено», – підсумував голова Верховної Ради Андрій Парубій.

Президентський законопроект (№6674) – про внесення змін до законодавчих актів щодо забезпечення відкритості для суспільства інформації про фінансування громадських об'єднань і використання міжнародної технічної допомоги, який був зареєстрований у парламенті в липні минулого року і раніше включений до порядку денного.

Законопроект № 6271 – про внесення змін до закону України про запобігання корупції, що стосуються особливостей фінансового контролю окремих категорій та осіб, пропонував вилучити з переліку суб'єктів, які подають електронні декларації представників громадських об'єднань, наукових установ, навчальних закладів, експертів відповідних кваліфікацій, інших осіб, які входять до складу конкурсних комісій, створених відповідно до закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», громадської ради доброчесності, створеної відповідно до закону «Про судоустрій і статус суддів», громадських рад, рад громадського контролю, а також фізичних осіб, які отримують кошти і майно у рамках реалізації в Україні програм (проектів) технічної або іншої допомоги у сфері протидії корупції.

Як писав Mind, жорстка заява єврокомісара подіяла і Порошенко вирішив, що час скасовувати е-декларування для ГО, за 3 дні до дедлайну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті