Пенсійний вік не підвищуватиметься для українців принаймні 10 років – Рева

Пенсійний вік не підвищуватиметься для українців принаймні 10 років – Рева

Проведена пенсійна реформа дозволила відтермінувати необхідність підвищення пенсійного віку

Пенсійний вік не підвищуватиметься для українців принаймні 10 років – Рева
Фото: Shutterstock

Пенсійний вік не підвищуватиметься для українців принаймні 10 років. Про це з посиланням на слова міністра соціальної політики Андрія Реви повідомляє прес-служба міністерства. 

Згідно з повідомленням, проведена пенсійна реформа дозволила відтермінувати необхідність підвищення пенсійного віку принаймні ще на 10 років.

«За прогнозами демографів, через 10 років нам доведеться знову повертатися до цього питання», – зазначив Рева.

Однак Міжнародний валютний фонд (МВФ) наполягав на підвищенні пенсійного віку. У відповідь на це уряд запропонував диференційовану систему виходу на пенсію в залежності від страхового стажу. Цей механізм був розроблений в Україні та є інноваційним у світовій практиці.

«Якщо я працюю 35 років, я повинен мати можливість у 60 років піти на пенсію. А мій колега 15 років працює. Чому ми повинні з ним разом йти у 60 років? Я більше працював, а значить, моя робоча сила більше зносилася, тому я повинен піти раніше, бо мій вік немічності раніше настає. А він не працював так інтенсивно – значить, піде пізніше», – пояснив Андрій Рева.

Урядовець також зазначив, що переконати МВФ у правильності такого підходу було нескладно, адже спілкування відбувалося мовою цифр та розрахунків.

Нагадаймо, 3 жовтня 2017 року Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроект про пенсійну реформу. 11 жовтня закон, за винятком деяких положень, набув чинності. 

Подробиці про реформу ви можете прочитати в матеріалі Mind «Пенсійна реформа: українцям доведеться довше працювати і більше економити».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло