Cтало відомо, чому відеоблогерка влаштувала стрілянину в штаб-квартирі YouTube
Причиною для нападу на відеосервіс стала не «сімейна сварка», а претензії до політики компанії

Жінка, яка зайшла в штаб-квартиру YouTube зі зброєю і влаштувала там стрілянину, як виявилося, мала особисті рахунки з відеосервісом. Видання The Daily Mail провело власне розслідування.
У результаті стрілянини було поранено трьох людей – двох молодих жінок і 36-річного чоловіка, який перебуває у вкрай важкому стані. Сама нападниця скоїла самогубство, застрелившись із власного пістолета.

Оскільки чоловік був бой-френдом жінки, поліція зробила висновок про побутову сварку. Однак на ділі ситуація виглядає інакше.
39-річна Насим Агдам (Nasim Aghdam), жителька Каліфорнії перського походження, мала до відеосервісу багато претензій. Вона була відеоблогером, мала велику кількість своїх каналів на YouTube, де розміщувала відео, за які отримувала гроші, зокрема, за кількість переглядів.

Агдам позиціонувала себе як захисниця прав тварин, веган, прихильниця здорового способу життя і йоги. На її каналах контент дуже різноманітний – від відеозанять йогою до так званого «першого перського ТБ комерційного та музичного відео про права тварин і веганство».
Однак часто вона розміщувала контент шокуючого характеру, на зразок «З собаки здирають шкуру живцем», «Шокуючі останні години життя вмираючого слона». Подібні відео стосувалися не лише тварин, а й, наприклад, військових дій, антитерористичних операцій, травм та страждань.

Попри те, що подібні відео завжди отримували величезну кількість переглядів, YouTube їх часто видаляв, не сплачуючи Агдам ніяких «чесно зароблених» коштів.
Політика блокування негативного контенту на відеосервісі особливо посилилася останнім часом на тлі численних терактів, після того як регулятори різних країн світу підвищили вимоги до безпеки і до нерозповсюдження відео, що пропагують насильство.
Насим Агдам бачила це по-своєму. Вона вважала, що YouTube дискримінує її інтереси і приховує правду. І навіть виходила на акції протесту проти компанії:

«YouTube проводить диктаторську політику: просуває дурість, дискримінацію, придушує правду», – йдеться на її плакаті.
Батько жінки, Ізмаїл Адгам, розповів, що Насим скаржилася сімʼї на те, що YouTube припинив виплачувати їй гроші за контент. Він зазначив, що вона «ненавиділа» цей сервіс, говорила про ненависть до нього останні кілька тижнів і, очевидно, вирішила помститися.
Весь контент і всі канали, які мала нападниця, адміністрація YouTube видалила вже за кілька годин після нападу.
Нагадаємо, 3 квітня озброєна жінка вчинила стрілянину в штаб-квартирі компанії YouTube. Більше про перебіг нападу та свідчення очевидців – у нашому матеріалі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].