Британія запровадила податок на цукор для боротьби з ожирінням серед підлітків

Британія запровадила податок на цукор для боротьби з ожирінням серед підлітків

Coca-Cola і Pepsi готові платити більший податок, але рекордну кількість цукру в напоях знижувати не хочуть

Британія запровадила податок на цукор для боротьби з ожирінням серед підлітків
фото pixabay.com

Великобританія приєдналася до Франції, Норвегії та Мексики і ввела податок на цукор на солодкі безалкогольні напої. Таким чином в країні намагатимуться вирішити проблему ожиріння і карієсу у дітей, повідомляє AFP.

Напої, які містять 5 г цукру на 100 мл, платитимуть податок у 18 пенсів  за літр ($0,25), тоді як ті виробники, в яких понад 8 г на 100 мл, сплачуватимуть 24 пенси за літр.

Найпопулярніші бренди, такі як Fanta, Ribena і Lucozade, вже скоротили вміст цукру в своїх продуктах, щоб уникнути податку. Але Coca-Cola і Pepsi заявили, що не будуть скорочувати цей показник і дотримуватимуться одних і тих же рецептів, які містять більше 10 г на 100 мл.

«Наші підлітки в середньому випивають цілу ванну солодких напоїв щороку, і тривожна тенденція ожиріння все більше поширюється», – прокоментував міністр охорони здоров'я Стів Брін.

«Новий податок – це новаторська політика, яка допоможе знизити споживання цукру», – сказав він.

Уряд сподівається, що завдяки новому податку надходження в бюджет зростуть до $335 млн на рік, які будуть витрачати на підтримку спорту і спорудження нових спортивних об’єктів.

Колишній міністр фінансів Джордж Осборн зазначив, що наступний небезпечний продукт, для якого уряд має ввести додаткове оподаткування, – це молочні коктейлі з великою кількістю цукру.

Нагадаємо, Coca-Cola випускатиме алкогольні напої в Японії – там слабоалкогольні напої є надзвичайно популярними.

Як повідомлялося, міська влада відмовилася впускати у Ліверпуль червоні рекламні вантажівки Coca-Cola на Різдво, оскільки вважає напій шкідливим для мешканців і не погоджується на його рекламу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті