МАУ погрожує подати до суду на Ryanair

МАУ погрожує подати до суду на Ryanair

Дирекція МАУ стверджує, що Ryanair не рахується з пропускною здатністю аеропорту

МАУ погрожує подати до суду на Ryanair
фото Shutterstock

Найбільша авіакомпанія України «Міжнародні авіалінії України» знову готується подати в суд на ірландського лоукостера Ryanair. Це станеться в тому випадку, якщо питання отримання слотів і надалі не буде узгоджуватися з Борисполем, і одночасне прибуття/відправлення рейсів обох авіакомпаній зашкодить українському перевізникові. Про це заявив президент МАУ Юрій Мірошников, пише ЦТС з посиланням на Reuters.

Як відомо, 23 березня вже стартував продаж квитків на рейси Ryanair в/з України.

При цьому Мірошников, як і раніше гендиректор Борисполя Павло Рябікін, зауважив, що ірландський лоукостер почав продавати квитки, не отримавши дозволу на таймінги (вільний час для обслуговування) в аеропорту.

«Слоти, які вони очікують отримати, всі зайняті рейсами МАУ, транзитними рейсами, де час сполучення дуже важливий, де ми розуміємо, що інфраструктура аеропорту в ці години пік є для нас вузьким місцем», – сказав Мірошников у коментарі Reuters.

«У мене може бути тільки одне пояснення: вони (Ryanair) сподіваються і вважають, що під тиском з різних джерел питання якимось чином буде вирішено (на їхню користь), – зазначив президент МАУ. – І їм все одно».

 «Якщо це рішення зашкодить МАУ, так, ми безумовно будемо захищати наші інтереси в суді», – сказав він, не вказавши, куди саме МАУ буде звертатися в суд.

«Істеричні висловлювання про високі тарифи МАУ – ще один приклад, що насправді вони хочуть блокувати конкуренцію, а не давати українським клієнтам справді низькі тарифи», – заявив Мірошников у коментарі виданню.

Павло Рябікін в інтервʼю ЦТС заявив, що Ryanair продає квитків на рейси, слоти для яких не узгоджені аеропортом. «Бориспіль – це слот-регульований аеропорт. Сьогодні, 6 квітня, я отримав перший запит від Ryanair на слоти. При цьому серед списку рейсів є напрям, про який мова не йшла під час переговорів... Я сьогодні публічно заявляю, що продажі ведуться на той час, який не може бути виділений авіакомпанії через обмежену пропускну здатність», – зазначив він.

Тим часом Ryanair 6 квітня відкрив продаж квитків на рейс Київ-Берлін, який спочатку не був включений у список запланованих рейсів з України.

Крім того в авіакомпанії повідомили, що перельоти з Борисполя почнуться майже на два місяці раніше, ніж було заявлено раніше.

Напередодні міністр інфраструктури заявив, що Ryanair вийде на ринок України попри неузгодженість з аеропортом «Бориспіль», а пасажири, які вже купили квитки, нічим не ризикують.

Більше про прихід на український ринок першого лоукостера читайте в матеріалі Mind «З другої спроби: з чим і навіщо Ryanair повертається до України».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті