mind
Влада Каліфорнії дозволила перевозити пасажирів безпілотними авто – але безкоштовно

Влада Каліфорнії дозволила перевозити пасажирів безпілотними авто – але безкоштовно

Раніше автомобілі можна було тестувати без сторонніх осіб, лише за участю водія

Влада Каліфорнії дозволила перевозити пасажирів безпілотними авто – але безкоштовно
фото DR

На дорогах Каліфорнії незабаром можна буде побачити безпілотні автомобілі, які перевозять пасажирів – в рамках тестування нової форми транспорту, інформує HighTech.

Влада американського штату запровадила нові правила з 2 квітня. Однак для набуття чинності це рішення ще має схвалити Конгрес.

За новими правилами, компанії, які тестують свої автопілоти за участю пасажирів, не мають права брати з них гроші – тому ця послуга буде надаватися безкоштовно.

Також компаніям заборонено перевозити безпілотними авто пасажирів від і до міського аеропорту, а також неповнолітніх осіб.

Компанії зобов'язані надавати державі статистику про поїздки, а також про пасажирів з інвалідністю, яких перевозять автомобілі, пише видання.

Зазначається, що Каліфорнія стала вже четвертим штатом, де влада дозволила тестувати безпілотні автомобілі. Аналогічні експерименти проходять вже в Неваді, Мічигані й Арізоні.

Загалом у США більше 50 компаній тестують безпілотні автомобілі, серед них – Google, Telsa, Toyota.

Як повідомлялося, один з автомобілів компанії Uber, обладнаних автопілотом, нещодавно потрапив у ДТП, збивши насмерть жінку, яка перетинала дорогу в недозволеному місці. Незважаючи на те, що поліція визнала провину жінки, компанія тимчасово припинила тестування автомобілів.

Більше про це – у матеріалі Mind «Уроки трагедії в Аризоні: чи є майбутнє у безпілотників Uber».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті