Суд підтвердив відмову Siemens у позові про кримські турбіни

Суд підтвердив відмову Siemens у позові про кримські турбіни

Дев'ятий арбітражний апеляційний суд підтвердив рішення Арбітражного суду Москви

Суд підтвердив відмову Siemens у позові про кримські турбіни
фото Siemens

9 квітня Дев'ятий арбітражний апеляційний суд підтвердив рішення Арбітражного суду Москви, який 10 січня відмовив ТОВ «Сіменс технології газових турбін» (СТГТ) у позові до ТОВ «ВО «Технопромекспорт» і ВАТ «ВО «Технопромекспорт» (ТПЕ, структури «РОСТЄХ») у справі про «кримські» турбіні. Про це пише Інтерфакс-Україна.

Представник «СТГТ» повідомив, що при винесенні оскаржувального рішення, суд першої інстанції неправильно застосував норми матеріального права. Відповідно до цього було прийнято неправильне рішення.

Разом з цим суд проігнорував факт, коли відповідачі  «обґрунтовано не спростували факт укладення договору під впливом обману».

Представник ТПЕ просив залишити рішення в силі. Позов поданий з метою «дотримання санкцій на території РФ.

Представник Siemens підтримав виступ «СТГТ».

Нагадаємо: компанія Siemens потрапила в епіцентр скандалу, коли виявилося, що концерн в обхід санкцій поставляв турбіни до анексованого Криму.

Німецький концерн звинуватив російські структури «РОСТЄХ» у незаконному переміщенні призначених для електростанції в Тамані газотурбінних установок у Крим та вирішив призупинити поставки генеруючого обладнання за діючими контрактами з російськими компаніями, які перебувають під контролем держави.

Siemens неодноразово вимагав повернути чотири турбіни й визнати угоду з їх продажу недійсною. Втім цього року Дев’ятий арбітражний апеляційний суд визнав законною відмову нижчої інстанції прийняти забезпечувальні заходи за позовом російської «дочки» німецької Siemens до структур «РОСТЄХ» через поставки турбін для кримських електростанцій. Попередній суд першої інстанції відмовився накласти арешт на чотири турбіни, які незаконним шляхом потрапили до анексованого РФ Криму.

Втім сам концерн не розірвав зв’язків із РФ і заявив, що готовий продовжувати працювати над подальшою модернізацією російських електростанцій.

18 грудня була підписана перша після скандалу угода на будівництво в російському Нижньокамську парогазової електростанції вартістю 380 млн євро.

Як повідомлялося, Siemens відмовилася постачати обладнання для модернізації газотранспортної системи України, побоюючись втратити замовлення в Росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло