«Укренерго» офіційно повідомила РФ про початок інвестиційного спору щодо активів компанії, захоплених у Криму

«Укренерго» офіційно повідомила РФ про початок інвестиційного спору щодо активів компанії, захоплених у Криму

Якщо спір не буде врегульовано мирним шляхом до кінця вересня, компанія планує подати позов проти Росії до Міжнародного арбітражу

НЕК «Укренерго» офіційно повідомила РФ про початок інвестиційного спору щодо активів компанії, захоплених у Криму. Про це з посиланням на голову «Укренерго» Всеволода Ковальчука пише Інтерфакс-Україна.

«Кілька днів тому «Укренерго» вручило росіянам офіційне письмове повідомлення про інвестиційний спір стосовно активів нашої компанії в Криму. Конверти отримали: міністр закордонних справ Сергій Лавров, міністр фінансів Антон Силуанов, міністр юстиції Олександр Коновалов, прем'єр-міністр Дмитро Медведєв і президент РФ Володимир Путін», – йдеться в повідомленні.

Інтереси «Укренерго» у справі представляє міжнародна юркомпанія Covington & Burling LLP, яка раніше брала участь в аналогічній тяжбі НАК «Нафтогаз України».

Згідно з повідомленням, у випадку якщо спір не буде врегульовано мирним шляхом до кінця вересня, компанія планує подати позов проти Росії до Міжнародного арбітражу, як це вже зробив «Нафтогаз». 

Позов стосуватиметься не тільки втрати майна через анексію Криму, а й недоотриманих через це доходів. За оцінками «Укренерго», тільки вартість електромереж компанії в Криму – близько $1 млрд.

«Укренерго» здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також централізовану диспетчеризацію об'єднаної енергосистеми країни. НЕК є державним підприємством, перебуває в підпорядкуванні Міністерства енергетики та вугільної промисловості, але незабаром буде перетворено в закрите акціонерне товариство.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло