mind
Підприємства космічної галузі України поставили на експорт близько 50% виробленої продукції і послуг

Підприємства космічної галузі України поставили на експорт близько 50% виробленої продукції і послуг

Частка експорту в США, країни ЄС та інші країни склала 92,9% – 2,11 млрд грн

Підприємства космічної галузі України поставили на експорт близько 50% виробленої продукції і послуг
Фото: Shutterstock

Протягом минулого року підприємства космічної галузі України поставили на експорт близько 50% виробленої продукції і послуг. Про це з посиланням на дані Державного космічного агентства України (ДКАУ) пише Інтерфакс-Україна.

Згідно з повідомленням, у загальному обсязі реалізації продукції і послуг галузі на загальну суму 4,7 млрд грн частка експорту склала 49,3%. Цей показник на 8,1% більше в порівнянні з 2016 роком.

Частка експорту в США, країни ЄС та інші країни склала 92,9% – 2,11 млрд грн.

Зростання експорту показали підприємства: КП «СПБ» Арсенал"- 57,4%, ДП «НВО» ПХЗ» – 139,7%, ДП «КБ «Південне» – 19,6%, ПАТ «Хартрон» – 63,0%.

За минулий рік підприємства космічної галузі збільшили обсяги виробництва продукції на 26,3% в порівнянні з 2016 роком – до 4,6 млрд грн, загальний обсяг валової продукції зріс на 22% і перевищив 5,49 млрд грн. Зростання обсягів реалізації продукції за підсумками року склало 24%.

Державне космічне агентство України – спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади України, який забезпечує реалізацію державної політики в галузі космічної діяльності, здійснює керівництво дорученою  сферою управління, несе відповідальність за стан її розвитку.

Головними задачами є розробка концептуальних основ державної політики в галузі дослідження і використання космічного простору в мирних цілях і в інтересах безпеки держави; забезпечення організації і розвитку космічної діяльності в Україні та організація і розвиток співпраці з іншими державами.

Як писав Mind, забезпечити рішення задач імпортозаміщення в ракетно-космічній галузі України планується в межах переходу галузі на нові технології. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті