До 2030 року 2/3 всього світового багатства зосередиться в руках 1% населення

До 2030 року 2/3 всього світового багатства зосередиться в руках 1% населення

Багаті стануть ще багатшими, а бідні ще біднішими – експерти застерігають, що це прямий шлях до революцій

До 2030 року 2/3 всього світового багатства зосередиться в руках 1% населення
фото Shutterstock

1% найбагатших людей у світі до 2030 року отримає контроль над двома третинами світового багатства. Про це повідомляє The Guardian з посиланням на розрахунки, проведені бібліотекою Палати громад Великобританії.

Ці дані є попередженням для світових лідерів про те, що зростаюче накопичення багатств найбагатшою частиною населення сприятиме зростанню недовіри і невдоволення в суспільстві, якщо влада не вживатиме заходів для зміни балансу, пише видання.

Якщо тренди, що зʼявилися після фінансової кризи 2008 року, збережуться, то найбагатші люди, які складають 1% населення, володітимуть 64% світових багатств у 2030 році.

Дослідження показує, що з 2008 року середні темпи зростання статків 1% найбагатших людей планети становлять 6% рік, а решти 99% населення – лише 3%.

При збереженні цього тренда, до 2030 року статки найбагатших людей світу збільшаться до $605 трлн з нинішніх $140 трлн, свідчать оцінки спеціалістів.

Таким чином, світове багатство зосереджується в руках невеликої групи людей. Причиною цього є серйозна нерівність доходів, а також вищі норми заощаджень серед багатіїв і накопичення ними активів.

Крім того, заможні люди мають можливість інвестувати більші суми в бізнес, акції та інші фінансові активи, що дає їм непропорційно великі переваги.

Раніше цього року міжнародне об'єднання організацій по боротьбі з бідністю Oxfam повідомило, що 87% коштів, зароблених по всьому світу в 2017 році, припали на частку 1% найбагатших людей.

Як повідомлялося, Forbes визначив, у кого з підприємців у 2017 році найшвидше зростав капітал: наприклад, Джефф Безос зумів примножити свої статки у півтора рази.

Детальніше про цю проблему – в матеріалі Mind «Держави проти офшорів: як і чому змінюються бізнес-моделі великого капіталу».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло