mind
ЄС об’єднується в єдиний «європейський підхід» до штучного інтелекту, щоб конкурувати із США та Китаєм

ЄС об’єднується в єдиний «європейський підхід» до штучного інтелекту, щоб конкурувати із США та Китаєм

Спільну декларацію підписали 24 країни, за винятком Кіпру, Румунії, Хорватії та Греції

ЄС об’єднується в єдиний «європейський підхід» до штучного інтелекту, щоб конкурувати із США та Китаєм
Фото Shutterstock

24 країни зобов’язались об’єднатися в єдиний «європейський підхід» до штучного інтелекту (АІ), щоб мати змогу конкурувати з американськими та азійськими технічними гігантами. Про це повідомляє Euractive.

В угоді зазначається, що країни розглянуть питання фінансування державних досліджень у галузі АІ, але це не обіцяє нові інвестиції.

Міністри з усіх країн – членів ЄС, за винятком Кіпру, Румунії, Хорватії та Греції, підписали декларацію, в якій йдеться про «модернізацію національної політики» в межах зусиль із розробки широкомасштабних досліджень АІ.

Європейські політики намагаються посилити свою роботу над АІ, виділяючи державні кошти та підштовхуючи компанії до інвестування в такі технології, як медичні додатки, що опрацьовують великі обсяги даних, та робототехніка.

У ЄС обсяги інвестицій в АІ відстають від США та Китаю, і новій ініціативі блоку, як і раніше, можуть стати на заваді конкуренція між державами-членами та їх різні позиції щодо регулювання.

25 квітня комісар ЄС з цифрових технологій Марія Габріель опублікує стратегічний документ про АІ, який за її словами, буде містити юридичні питання, а також у ньому буде привернута увага до острахів щодо того, що роботи можуть позбавити людей робочих місць. Втім він не передбачатиме обов’язкове законодавство, орієнтоване на АІ.

Окрім розгляду змін в національному законодавстві щодо АІ, міністри взяли на себе зобов’язання розпочати створення пан'європейських дослідницьких центрів.

Вони також погодилися з тим, що люди повинні «залишатися в центрі розробки, розгортання та прийняття рішень по АІ» та пообіцяли «завадити створенню та використанню шкідливих додатків АІ».

Міністри, які підписали декларацію, заявили, що хочуть, щоб ЄС конкурував із США та Китаєм у розробці нових технологій ШІ.

Нагадаємо: нещодавно генеральний директор Tesla, SpaceX та Boring Company Ілон Маск висловив думку, що в епоху штучного інтелекту «ми можемо створити безсмертного диктатора, від якого ніколи не зможемо втекти».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті