Полтавська аграрна академія хоче передати в комунальну власність гуртожиток у центрі міста

Полтавська аграрна академія хоче передати в комунальну власність гуртожиток у центрі міста

Мешканцям, які прописані в гуртожитку, потрібно терміново приватизувати житло, щоб у разі передачі ділянки в оренду їх не виселили примусово

Полтавська аграрна академія хоче передати в комунальну власність гуртожиток у центрі міста
Фото: Shutterstock

19 грудня минулого року вчена рада Полтавської державної аграрної академії одноголосно ініціювала звернення до Полтавської міської ради та в подальшому Міністерства освіти, про передачу до комунальної власності територіальної громади міста Полтави гуртожитку за адресою вул. Пушкінська, 60 загальною площею 212,1 кв. м (гуртожиток А-1) та 82 кв. м (гуртожиток Б-1), в якому прописані викладачі.

Вже 22 грудня Полтавська міська рада, керуючись п. 51 ч. 1 ст. 59, ч. 2 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до Законів України «Про передачу об'єктів права державної і комунальної власності», «Про приватизацію державного житлового фонду», «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», враховуючи звернення Полтавської державної аграрної академії ухвалила рішення про надання згоди на передачу до комунальної власності міста Полтави вказаного гуртожитку.

У цьому гуртожитку прописані, зокрема, декан факультету агротехнології та екології, доцент та професор. 

За інсайдерською інформацією видання, передачу ініціював місцевий забудовник, який хоче знести гуртожиток для будівництва ТРЦ чи житлового будинку. Хоча у витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку цільовим призначенням будівлі зазначено: «інша житлова забудова землі житлової та громадської забудови для експлуатації та обслуговування гуртожитків».

«Загалом в Україні передача будівель від міністерства до органу місцевого самоврядування – це звичайна справа, тому що в нас є загальнодержавна цільова програма передачі об'єктів, таких як гуртожиток, на баланс місцевого самоврядування для того, щоб громадяни могли реалізувати свої права на приватизацію житла», – про це в коментарі Mind повідомила адвокат, партнер ESQUIRES Вікторія Ковальчук.

У рішенні міськради є приписка про надання дозволу на забудову. За словами адвоката, це може означати, що гуртожиток є непридатним для проживання, тобто будівля знаходиться в аварійному стані, і в такому випадку наступним кроком має стати відселення мешканців із наданням їм житлових площ.

«Можна припустити що в майбутньому будуть якісь зловживання – мешканцям треба відслідковувати процес і дивитися, які проекти рішень виносяться на голосування», – наголошує Ковальчук.

У такому випадку мешканців забезпечать будь-якою мінімальною площею житла, яка передбачена в житловому кодексі. Щоб залишити за собою право на квадратні метри конкретного житла, за словами адвоката, треба приватизувати житло.

У цьому випадку з'явиться право говорити із забудовником про відселення з цієї квартири в квартиру вже в новозбудованому об'єкті, якщо будівництво буде саме на цій ділянці.

Редакція Mind звернулась із запитом до Міністерства освіти щодо погодження міністерством передачі гуртожитку до комунальної власності.

Міністерство освіти хоче передати в комунальну власність гуртожиток в центрі Полтави
Міністерство освіти хоче передати в комунальну власність гуртожиток в центрі Полтави
Полтавська аграрна академія хоче передати в комунальну власність гуртожиток в центрі міста
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті