mind
«Газпром» і «Нафтогаз» обговорюють новий контракт про транзит газу територією України

«Газпром» і «Нафтогаз» обговорюють новий контракт про транзит газу територією України

Зазначається, що переговори будуть складними

«Газпром» і «Нафтогаз» обговорюють новий контракт про транзит газу територією України
фото Shutterstock

«Газпром» і «Нафтогаз» розпочали обговорення умов нового контракту про транзит газу в Європу територією України. Про це повідомляють «Ведомости» з посиланням на джерела, наближені до сторін переговорів.

Повідомляється, що йдеться не про перегляд контракту, що діє до кінця 2019 року, а про нові умови транзиту з 2020 року.

Питання щодо продовження транзиту після 2019 року представники обох компаній піднімали ще кілька тижнів тому, каже співрозмовник видання. Переговори перебувають на ранній стадії.

«Ми поставили запитання, що, на їхню думку, означає формулювання «привабливі комерційні умови», – відзначило джерело, близьке до «Нафтогазу», додавши, що російська сторона поки що не дала чіткої відповіді.

Нагадаємо: у лютому Стокгольмський арбітраж зобов'язав «Газпром» виплатити «Нафтогазу» компенсацію в розмірі $2,56 млрд за минулі роки й сплатити вартість транзиту за 2018–2019 роки на суму близько $4,63 млрд за недопостачання узгоджених обсягів газу.

Після цього російський концерн оголосив про розірвання контрактів із «Нафтогазом» і подав апеляцію на рішення Стокгольмського арбітражу.

Як відомо, між «Газпромом» і «Нафтогазом» діяли два контракти: про постачання газу в Україну і про транзит сировини її територією до Європи. Обидва були підписані 19 січня 2009 року і мали діяти до кінця 2019 року. Однак 2 березня «Газпром» повідомив, що має намір достроково розірвати угоду, про що повідомив «Нафтогаз».

Раніше глава «Газпрому» Олексій Міллер повідомив, що російський монополіст може зберегти транзит газу територією України.

Директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко заявив, що «Нафтогаз України» планує звернутися з позовами до судів Європи, щоб заарештувати активи російської компанії «Газпром», яка не виконує рішення Стокгольмського арбітражу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті