Єврокомісія запідозрила в картельній змові компанії, що транслюють спортивні події

Єврокомісія запідозрила в картельній змові компанії, що транслюють спортивні події

В офісах кількох компаній було проведено обшуки, серед них і Fox Мердока

Єврокомісія запідозрила в картельній змові компанії, що транслюють спортивні події
фото Shutterstock

Слідчі Європейської комісії у вівторок провели позапланові інспекції в офісах компаній, які пов’язані з трансляцією спортивних подій у європейських країнах, серед яких і 21st Century Fox американського медіамагната Руперта Мердока, повідомляє Reuters.

Причиною для перевірок стала підозра, що ці компанії увійшли між собою в картельну змову, порушивши антитрастове законодавство, зазначає видання.

Єврокомісія заявила, що були проведені раптові перевірки в декількох компаніях, які займаються поширенням «прав на ЗМІ та пов'язані з ними права, що стосуються різних спортивних подій і/або їх трансляції».

«У комісії є побоювання, що вказані компанії могли порушити антимонопольні правила ЄС, які забороняють картелі та обмежувальну ділову практику», – йдеться в заяві.

Комісія не назвала жодної з компаній, однак відомо, що одна з тих, яку перевіряли, це Fox Networks Group (FNG), операційна одиниця 21st Century Fox Руперта Мердока. FNG підтвердила свою участь, після того як про це повідомила британська преса.

Компанія заявила, що співпрацює з інспекцією Єврокомісії.

Трансляція спортивних програм – це величезний бізнес в Європі, де мережі витрачають мільярди, щоб отримати ексклюзивні права на показ ігор у вищих лігах для залучення глядачів, зазначає видання.

Нагадаємо, 21st Century Fox пропонує продати Sky News компанії Walt Disney. При цьому британці побоюються, що медіамагнат Мердок отримає надто великий політичний вплив.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті