Над прірвою: ще чотири незалежних директори залишили раду директорів «РусАлу»

Над прірвою: ще чотири незалежних директори залишили раду директорів «РусАлу»

Компанії Fitch та Moody відкликали попередні рейтинги компанії Дерипаски

Над прірвою: ще чотири незалежних директори залишили раду директорів «РусАлу»
Олег Дерипаска
фото РІА "Новости"

Раду директорів компанії російського олігарха Олега Дерипаски «РусАл» залишили ще чотири людини. Компанії необхідно терміново шукати заміну, щоб довести до норми частку незалежних директорів, яка має становити 1/3 від загального складу ради.

Раду директорів «РусАлу» покинули директор «Ренови» зі стратегічних проектів Максим Гольдман і виконавчий директор «ОНЕКСІМа» Даніель Вольф, повідомляє Вести.Экономика з посиланням на заяву компанії.

Раніше з ради директорів «РусАлу» вийшли CEO Glencore Айван Глазенберг і незалежний директор Філіп Лейдер – старший радник Morgan Stanley. У компанії запевнили, що ніхто з них не мав розбіжностей з радою директорів.

Загальний склад ради скоротився до 14 осіб. Незалежних директорів у раді директорів «РусАлу» залишилося п'ять.

Кількість незалежних директорів, відповідно до вимог лістингу в Гонконзі, повинна становити не менше 1/3 від загального складу ради.

Міжнародне рейтингове агентство Moody's у середу, 11 квітня, відкликало рейтинги компанії «РусАл» з бізнес-причин, як зазначили в агентстві.

На момент відкликання корпоративний рейтинг компанії знаходився на рівні «Ba3», рейтинг імовірності дефолту – «Ba3-PD» і рейтинг пріоритетного незабезпеченого боргу, присвоєний нотам Rusal Capital D.A.C., – «B1». Прогнози рейтингів були «позитивними».

Ще одне рейтингове агентство Fitch Ratings відкликало рейтинги «РусАлу». Перед цим Fitch змінило прогноз по рейтингах в списку на перегляд до «негативного» і «такого, що розвивається».

«Ці рейтингові дії пов’язані з введеними відносно «Русала» санкціями Мінфіну США. Громадянам США буде заборонено вести справи з компанією з 7 травня/5 червня (залежно від характеру транзакцій)». Крім того, фізособи, які не є громадянами США, можуть зіткнутися з санкціями за навмисне сприяння транзакціям на користь «РусАла» або від його імені», – йдеться в повідомленні.

На момент відкликання довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) «РусАла» був на рівні «BB-», короткостроковий РДЕ – на рівні «B».

Раніше індексна компанія FTSE Russell заявила, що з 13 квітня цього року видалить акції En+ та «РусАлу» зі своїх індексів, а Нью-Йоркська Comex ввела обмеження на постачання алюмінію компанії «Русал».

Нагадаємо, акції «Русала» і En+, що належать російському олігарху, обвалилися після введення санкцій США.

Як повідомлялося, США ввели санкції проти 24 олігархів із «кремлівського списку»: це переважно олігархи і чиновники, на думку Мінфіну США, пов’язані з президентом РФ Владіміром Путіним.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті